Carsharing – tańsza i wygodniejsza alternatywa dla własnego auta i wypożyczalni

7 marca 2018

W ostatnich miesiącach coraz większą popularnością w Polsce cieszy się usługa carsharing. Oferują ją praktycznie wszystkie większe polskie miasta, w tym także Gdańsk. Carsharing Gdańsk daje możliwość wypożyczenia samochodu bez formalności, których wymagają tradycyjne wypożyczalnie samochodowe oraz jego odbioru w dowolnym miejscu na terenie miasta. Płacimy tylko za realny czas użytkowania pojazdu oraz przejechane nim kilometry. Na jakiej zasadzie działa carsharing i dlaczego opłaca się z niego skorzystać?

Carsharing Gdańsk – tańsza alternatywa do posiadania własnego samochodu

Posiadanie własnego auta wiąże się z licznymi obowiązkami i dość dużymi kosztami. Musimy bowiem wykupić ubezpieczenie i odnawiać je co roku, regularnie tankować auto, pamiętać o okresowych przeglądach oraz naprawach, których wymaga samochód.

Nic więc dziwnego, że wielu użytkowników, nie mogąc finansowo pozwolić sobie na pokrycie kosztów związanych z posiadaniem i eksploatacją samochodu, rezygnuje z niego. Ma to szczególne znaczenie w większych miastach, do których należy Gdańsk, gdzie mamy do dyspozycji dobrze rozwiniętą komunikację miejską. W takiej sytuacji samochód to bowiem tylko dodatkowy wydatek, który nie jest niezbędny do codziennego funkcjonowania.

Carsharing – jak to działa?

Są jednak takie sytuacje, kiedy każdy z nas ma potrzebę skorzystania z auta. Może być to chęć wyjazdu na weekend poza miasto, konieczność załatwienia licznych spraw na mieście lub dojazdu do miejsca, które nie jest obsługiwane przez komunikację miejską. W takiej sytuacji przydaje się bardzo praktyczna usługa, jaką jest carsharing Gdańsk. Pozwala nam ona na skorzystanie z dobrodziejstw oferowanych przez auto bez konieczności jego zakupu lub kosztownego wynajęcia w tradycyjnej wypożyczalni. Czym jest carsharing i jak w praktyce działa ta usługa?

Carsharing to nowoczesna usługa polegająca na współdzieleniu aut. Działa na podobnej zasadzie, co wypożyczanie rowerów miejskich. Wystarczy bowiem zarejestrować się na stronie internetowej wybranego operatora, wybrać auto i czas, w którym chcemy z niego korzystać oraz miejsce, z którego je odbierzemy. Oczywiście, z usługi carsharing mogą skorzystać tylko osoby pełnoletnie posiadające ważne prawo jazdy. I to już wszystko! O podanej godzinie udajemy się we wskazane miejsce i odbieramy auto. Będzie ono do naszej dyspozycji przez określony czas, a po jego upływie wystarczy odstawić je na wybrany parking.

Dlaczego warto skorzystać z carsharing?

Carsharing to doskonała alternatywa nie tylko do posiadania własnego auta, ale także do tradycyjnych wypożyczalni samochodowych. Charakteryzuje się bowiem niższym kosztem korzystania z samochodu oraz mniejszym ryzykiem. Płacimy bowiem tylko za czas, z którego realnie korzystaliśmy z wybranego samochodu oraz za przejechane nim kilometry. Auto posiada już bowiem wykupione ubezpieczenie, a w cenę jego wynajmu wliczone są także paliwo oraz opłaty parkingowe za pozostawienie auta w płatnych strefach parkowania na terenie Gdańska. Do naszej dyspozycji są także liczne modele aut, od samochodów miejskich po większe auta dostawcze. Możemy więc wybrać rodzaj samochodu idealnie odpowiadający naszym aktualnym potrzebom.

Usługa carsharing Gdańsk w Traficar.pl to więc doskonały wybór dla osób, które od czasu do czasu chcą skorzystać z wygody, jaką daje własny samochód, ale nie chcą ani ponosić kosztów jego zakupu, ani późniejszego utrzymania. Carsharing jest także lepszym rozwiązaniem od tradycyjnych wypożyczalni samochodowych, gdyż wiąże się z mniejszymi kosztami oraz brakiem kłopotliwych formalności i restrykcji, z których niestety słyną wypożyczalnie samochodowe.

1 Comments

Leave A Comment