Samochód do 50 tyś – na jakie modele warto zwrócić uwagę?

9 czerwca 2017
Bez kategorii, Nowości

50 tysięcy złotych to kwota, dzięki której możemy wejść w posiadanie nowego samochodu zapewniającego odczuwalny komfort jazdy, a także bezpieczeństwo i liczne udogodnienia. Modele używane dostępne w tej cenie pochodzą z tzw. „wyższej półki”.

Auto do 50 tyś – jakie samochody, na które warto zwrócić baczniejszą uwagę, można zaliczyć do tej grupy?

Ford Kuga – SUV z napędem na cztery koła można kupić, mieszcząc się w kwocie podanej powyżej. Chodzi oczywiście o samochody używane i kilkuletnie. Najnowsza wersja w salonie kosztuje o ok. 30 tysięcy złotych więcej – to dość znaczna różnica. Terenowy model został zaprojektowany zgodnie z zasadami Kinetic Design. Oznacza to, że linia nadwozia prezentuje się zdecydowanie dynamicznie. To sprawia, że pojazd nawet w trakcie postoju wygląda, jak gdyby znajdował się w ruchu. Dzięki temu prezentuje się bardziej drapieżnie i przyciąga wzrok – nie można przejść względem niego, zachowując zupełną obojętność.

Samochód do 50 tyś to także używana trzyletnia Skoda Octavia III Kombi – wersja Ambition doposażona w pakiet Amazing. W pakiecie otrzymujemy m.in. klimatyzację automatyczną, przednie i tylne czujniki parkowania, tylne światła LED, tempomat, centralny zamek ze zdalnym sterowaniem, cztery głośniki z przodu i z tyłu, przyciemniane szyby, reflektory halogenowe, oświetlony i chłodzony schowek przed pasażerem z przodu czy dwie lampki do czytania z przodu i z tyłu. Jednym z największych atutów pojazdu jest, zdaniem użytkowników, ogromny i niezwykle pojemny bagażnik.To sprawia, że samochód jest chętnie wybierany przez osoby często udające się w rodzinne podróże. Nawet jeśli bagażnik jest wypełniony po brzegi, komfort jazdy pozostaje taki sam. Skoda Octavia III Kombi należy do klasy niższej średniej samochodów osobowych. Auto posiada napęd na cztery koła, dzięki czemu podróż nie staje się uciążliwa, nawet jeśli nawierzchnia drogi jest kiepska (co na polskich drogach nie przytrafia się szczególnie rzadko).

Za mniej niż 50 tysięcy złotych kupimy także BMW330xd Drive Touring w wersji kombi. Jednym z ważniejszych atutów tego rodzinnego samochodu jest stosunkowo niewielkie spalanie (8l/100km w mieście i 7l/100km w trasie). Poza tym warto wspomnieć o dość mocnej jednostce napędowej (3.0 245KM diesel), a także takich udogodnieniach, jak automatyczna skrzynia biegów, szklany dach, elektryczna regulacja fotela, podparcie lędźwi w fotelach kierowcy i pasażera, Park Distance Control czy ksenonowe światła. W takiej cenie możemy kupić auto z 2008 roku.

6 Comments

Leave A Comment