VW Golf Plus – większy, wygodniejszy, bezpieczniejszy

30 czerwca 2016
Bez kategorii, Nowości Volkswagen

VW Golf to auto bezsprzecznie kultowe. Jeśli jednak okazuje się dla nas za mały, do gustu przypadnie nam jego większa i jeszcze wygodniejsza wersja.

Volkswagen Golf to prawdziwa klasyka autosegmentu C. To niedrogie w utrzymaniu, wygodne i niezawodne auto od lat jest dla wielu europejskich kierowców synonimem budżetowego, rodzinnego pojazdu. Golfy siódmej generacji, wzorem poprzednich wersji, wyróżniają się jakością wykonania, są łatwe w prowadzeniu i ciche, a ich benzynowe silniki oferują moc porównywalną z dieslami. Dla dużych rodzin Golf może jednak okazać się autem po prostu za małym. W takich sytuacjach wybrać VW Golfa Plus, czyli wersję minivan kultowego auta.

Przestronne wnętrze

Na pierwszy rzut oka przypomina zwykłego Golfa. Wystarczy jednak wejść do środka, by pozbyć się tego wrażenia. VW Golf Plus ma bowiem dużo wyższą kabinę, co wpływa nie tylko na komfort podróżowania, ale też bezpieczeństwo jazdy, bo taka pozycja daje kierowcy szersze pole widzenia i pozwala szybciej reagować na ewentualne zagrożenia. Tylna kanapa, na której bez problemu zmieszczą się nawet trzy dorosłe osoby, może być przesuwana na osi przód-tył o 16 centymetrów, powiększając i tak duży już bagażnik do maksymalnej pojemności 505 litrów.

Cicho i wygodnie

Wygoda jazdy jest tym większa, że wysokoprężny silnik o mocy 105 koni mechanicznych jest dla pasażerów właściwie niesłyszalny. Podczas długich podróży na pewno docenimy także mnóstwo schowków i punktów do przyczepienia, których łączna ilość wynosi aż 43. Jeśli zaś w samochodzie podróżują tylko dwie osoby, tylną kanapę można całkowicie złożyć, zyskując w ten sposób prawie półtora tysiąca litrów przestrzeni na bagaże, a po odpowiednim ustawieniu podłogi bagażnika – dodatkowe miejsce na duże, płaskie przedmioty.

Tak jak potrzebujesz

Funkcjonalność VW Golfa Plus można łatwo rozszerzyć korzystając z oryginalnych akcesoriów przygotowanych przez producenta. Do wyboru mamy między innymi zwiększające przyczepność gumowe nakładki na pedały, uchwyt na smartfona czy bagażniki dachowe umożliwiające transport na przykład rowerów czy kajaków. Wszystkie z nich prezentują te same wartości, co sam Golf Plus – niezawodność, wygodę, bezpieczeństwo i charakterystyczny dla marki, ponadczasowy design.

Leave A Comment