Korzyści z zakupu używanego samochodu

2 marca 2016
Bez kategorii, Nowości

Zakup używanego samochodu nie jest na pewno rzeczą łatwą. Nowe auto z salonu niesie ze sobą mniejsze ryzyko, kilkuletnią gwarancję i niesamowitą przyjemność. To wszystko będzie jednak sporo kosztować, a to dopiero początek. Na przykład zachowanie gwarancji obliguje do wykonania regularnych przeglądów technicznych w zależności od przebiegu i to w autoryzowanych stacjach kontroli pojazdów.

Nie uważamy, że zakup nowego samochodu jest złą decyzją. Obydwie opcje mają swoje plusy i minusy. My jednak skupimy się na tym, dlaczego warto kupić używane auto.

Unikniesz amortyzacji

Powszechnie wiadomo, że nowy samochód wyjeżdżając z salonu automatyczne traci na wartości. W pierwszych dwóch latach eksploatacji, nowy samochód może stracić nawet około 30% swojej pierwotnej wartości. A jeśli zdecydujesz się sprzedać swój nowy samochód kilka lat po zakupie, stracisz dużo więcej pieniędzy w ponownej sprzedaży, niż gdybyś kupiłbyś auto używane.

Cena

Amortyzacja jest Twoim wrogiem przy zakupie nowego samochodu, jednak przy przy zakupie używanego samochodu zdecydowanie jest Twoim przyjacielem. Zazwyczaj nie ma diametralnej różnicy między nowym, a dwu letnim samochodem. Kupując nowy samochód w zasadzie płacisz 30% więcej niż trzeba. To duży koszt za przyjemność zapachu nowej tapicerki.

Można zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy, jeśli zdecydujesz się na zakup starszych samochodów, które mają więcej przejechanych kilometrów.

Większy wybór

Ponieważ używane samochody są tańsze od nowych samochodów, wachlarz samochodów jakie możesz kupić i na jakie Cię stać jest znacznie większy. Marzenie o posiadaniu luksusowego, bądź sportowego samochodu, może stać się teraz osiągalne.

Zaoszczędzisz na ubezpieczeniu

W przypadku zakupu używanego samochodu, szczególnie starszego, można znacznie zaoszczędzić na ubezpieczeniu pojazdu. Także opłaty ze serwis i niektóre części mechaniczne będą mniejsze.

Jak kupić używany samochód

1. Ustal swój budżet

Czyli ile chcesz maksymalnie wydać na samochód. Pomoże Ci to w wyborze modelu samochodu i jego opcji dodatkowych.

2. Wybierz model

Ustal parametry techniczne samochodu i wybierz markę, którą chciałbyś nabyć. Zastanów się również nad funkcjonalnością pojazdu. Zależy Ci na niskich kosztach eksploatacji, bo będziesz nim codziennie dojeżdżał do pracy? A może wielkość auta ma znaczenie, ponieważ często podróżujesz z całą rodziną?

3. Przeszukaj strony internetowe z używanymi samochodami

Możesz sprawdzić strony internetowe, na których zamieszczone są oferty z używanymi samochodami typu Autoscout24 lub fora internetowe. Kupując od osób prywatnych, jest bardziej prawdopodobne, iż uzyskasz lepszą ofertę.

4. Sprawdź stan techniczny auta

Jak już znajdziesz i umówisz się z właścicielem samochodu, sprawdź szczegółowo stan techniczny samochodu zarówno pod kątem blacharsko-lakierniczym jak i mechanicznym. Możesz podjechać do najbliższego warsztatu samochodowego albo sprawdzić go sam.

5. Negocjuj

Nigdy nie zaszkodzi, a właściciel samochodu zawsze zejdzie chociaż trochę z ceny, aby jeszcze bardziej zachęcić kupującego.

Leave A Comment