Nowość: ceramiczne klocki hamulcowe Power Stop Z16

2 marca 2016
Bez kategorii, Nowości

Jak wszyscy dobrze wiemy, każda nowość na rynku wzbudza duże zainteresowanie klientów. Szczególnie jeżeli dotyczy nowych rozwiązań technologicznych. Chciałbym dziś napisać na temat rewolucyjnych ceramicznych klocków hamulcowych Power Stop Z16. Przyjrzyjmy się bliżej temu modelowi.

Klocki hamulcowe wykonane w technologii ceramicznej nie są niczym nowym dla konsumentów ze starego kontynentu. W Internecie wielu handlowców zapewnia, że sprzedaje hamulce ceramiczne, jednak gdy sprawdzimy skład na opakowaniu, okazuje się, że wcale nie są to hamulce ceramiczne, tak jak zapewniał sprzedawca.

Sięgnijmy pamięcią wstecz – technologia ceramiczna zastosowana w klockach hamulcowych została zapoczątkowana na początku bieżącego tysiąclecia w USA. Po pewnym czasie ta technologia dotarła również do Europy, jednak ceramika wytwarzana na terenie Europy nie jest tak dobra jak ta amerykańska. Dlaczego klocki ceramiczne produkowane w USA są lepsze? Oto kilka przykładów:

– nie wydzielają pyłu

– świetnie współpracują z tarczami hamulcowymi

– podczas hamowania nigdy nie usłyszymy piszczenia ani innych „dziwnych” dźwięków

– posiadają odpowiednią siłę tarcia

Firma Power Stop już ponad 10 lat zajmuje się produkcją hamulców do codziennej oraz sportowej jazdy. Flagowym modelem firmy są ceramiczne klocki hamulcowe z serii Z16. Zaletą tych klocków jest niewątpliwie obniżona zawartość metali w składzie, dlatego klocki są nie tylko ekologiczne, ale również zwiększają żywotność naszych tarcz hamulcowych, w przeciwieństwie do innych okładzin. Dokładny dobór hamulcowych klocków hamulcowych Power Stop tu.

Zamiast stali, producent użył w składzie miedz. Jak wszyscy dobrze wiemy, przewodność cieplna w miedzi jest aż 2,7 razy lepsza od stali. Oznacza to, że klocki Power Stop będą w dużo mniejszym stopniu nagrzewały Twoje tarcze i dzięki temu ich żywotność będzie dużo wyższa.

Każdy z nas przeżył sytuację kiedy to po 2-3 dniowej jeździe, ujrzał czarny pył na swoich alufelgach. Najgorsze jest to, że każdy organiczny klocek hamulcowy będzie wydzielał duże ilości pyłu. Inżynierowie z firmy Power Stop już dawno znaleźli rozwiązanie: ceramiczne łączenia oraz dużo mniejsza ilość grafitu w składzie hamulców Power Stop z16 wydziela minimalne ilości pyłu podczas hamowania.

Zajmijmy się teraz kwestią piszczenia hamulców. Jak wszyscy dobrze wiemy, bywają sytuacje kiedy kierowcy zmieniają nawet po 3-4 komplety klocków, aby pozbyć się irytującego piszczenia. Po premierze ceramicznych klocków firmy Power Stop Z16 nie ma już takiej potrzeby. Według ekspertów model Z16 to jedne z najcichszych klocków na rynku USA. Przeprowadzone badania na temat hałaśliwości pokazały, że zdecydowanie lepiej wypadły klocki hamulcowe firmy Power Stop w porównaniu do okładzin organicznych. To badanie pokazuje jasno, że brak problemów z zaciskami i tarczami stawia komponenty firmy Power Stop w pozycji wygranej.

Nie zapominajmy o najważniejszym zadaniu jakie spełniają klocki hamulcowe, czyli o hamowaniu. Najczęściej producenci skupiają się na niskiej pylności i zapominają o tym do czego hamulce zostały stworzone. Całkiem inaczej jest z hamulcami Power Stop. Model Z16 posiada odpowiednio zwiększony współczynnik tarcia, dzięki czemu droga hamowania skraca się o 20% w porównaniu do hamulców seryjnych.

Podsumowując, klocki hamulcowe firmy Power Stop mają następujące zalety w porównaniu do jego organicznych odpowiedników:

– nie wydzielają pyłu

– nie wydają nieprzyjemnych dźwięków takich jak piszczenie i skrzypienie

– dzięki nim tarcze mają większą żywotność

– posiadają zwiększony współczynnik tarcia

Dlatego, że obecnie na rynku europejskim w sprzedaży są klocki o różnych specyfikacjach, wśród klientów pojawia się wiele pytań, na które firma Power Stop precyzyjnie udziela odpowiedzi. Oto kilka z najczęściej pojawiających się pytań:

1. Czy montaż klocków ceramicznych wiąże się z zakupem odpowiednich tarcz hamulcowych?

Absolutnie nie. Klocki Power Stop Z16 możesz eksploatować z dowolnymi tarczami dostępnymi na rynku, nowymi jak i używanymi. Dzięki technologii zastosowanej w serii Z16, tarcze będą miały o wiele lepszą żywotność, w porównaniu z klockami seryjnymi.

2. Czy klocki ceramiczne można stosować razem z tarczami perforowanymi?

Oczywiście, że tak. W USA firma Power Stop od trzech lat sprzedaje zestawy w postaci tarczy nawiercanych i nacinanych Power Stop + ceramiczne klocki hamulcowe z serii Z16/Z23. Power Stop od 3 lat otrzymuje pozytywne opinie na temat tego zestawu. Jak najbardziej można stosować klocki Power Stop razem z tarczami perforowanymi. Asortyment tarcz dostępny do klocków Power Stop – możesz sprawdzić tu.

3. Klocki ceramiczne, nadają się tylko dla kierowców, którzy lubią szybką i agresywną jazdę?

Najważniejszymi cechami hamulców ceramicznych Power Stop Z16 jest cicha praca i zerowe pylenie przy każdej prędkości i każdym stylu jazdy. Nie można zgodzić się z tym, że klocki ceramiczne są tylko dla osób, które lubią szybką jazdę, ponieważ nawet podczas jazdy miejskiej, skracają one drogę hamowania o 5-6 metrów.

Klocki ceramiczne firmy Power Stop Z16 zostały wykonane zgodnie ze standardem TS16949, dlatego mogą być montowane w samochodach, które posiadają jeszcze gwarancję, bez jej utraty.

Leave A Comment