Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Seat Leon Cupra Cross Sport

7 października 2015
Bez kategorii, Frankfurt 2015 Nowości Seat
Seat Leon Cupra Cross Sport

Nowa koncepcja na podstawie Leona Cupra, potężna moc 300 KM, napęd na cztery koła i allroadowy design. Tak przedstawia się hiszpański bohater tegorocznego Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

Leona Cross Sport przedstawił sam prezes marki Seat, Jürgen Stackmann: „Rodzina Leona to nie tylko ogromny sukces, ale także wszechstronność. Staraliśmy się, aby nowy pomysł na Leona Cross Sport łączył mistrzowską formę Leona Cupra ze światem terenowych możliwości. W rezultacie Seat Leon Cross Sport idealnie oddaje młodego ducha marki i wpasowuje się w aktywny lifestyle. Jako samochód 2-drzwiowy jest także bardzo zwrotny i świetnie odnajdzie się w miejskiej dżungli”.


Seat Leon Cross Sport, jak sama nazwa wskazuje, łączy sportowy styl i dynamikę z terenowymi możliwościami. Jego prężną sylwetkę coupé w charakterystyczny sposób podkreśla zwiększony o 41 mm prześwit. Ponadto perfekcyjne proporcje i najwyższe standardy jakości wzbogaca elektronicznie sterowany napęd 4×4.

Na tym nie koniec. Leon Cross Sport obietnicę sportu zamienia w czyny i dzięki silnikowi generującemu 300 KM osiąga pierwszą „setkę” w zaledwie 4,9 s. Oprócz zapasu mocy samochód oferuje zaawansowane wyposażenie z zakresu mobilności, umożliwiając łączenie smartfona z systemem samochodu.

Model wyróżniają również m.in. adaptacyjny tempomat z funkcją Front Assist, specjalnie przystosowany system stabilizacji toru jazdy, wykrywanie i rozpoznawanie znaków drogowych, progresywny układ kierowniczy i asystent pasa ruchu.

Leave A Comment