System Android w samochodach Seata

23 lipca 2014
Bez kategorii, Nowości Seat
System Android w samochodach Seata

SEAT dołączył do Open Automotive Alliance unowocześniając tym samym swoje samochody. Dzięki temu już wkrótce modele marki będą wyposażone w system Android.

SEAT wciąż rozwija swoje samochody podkreślając ich dynamiczność i wprowadzając innowacyjne rozwiązania. Kolejnym krokiem w tej strategii jest przystąpienie do Open Automotive Alliance. Marka będzie częścią stowarzyszenia silnych firm pracujących na rzecz integracji smartfonów z Androidem z systemami samochodowymi. Członkostwo SEAT-a zostanie ogłoszone podczas konferencji Google w San Francisco.


Z aplikacji firmy Google korzystają szczególnie ludzie młodzi duchem, którzy chętnie przeniosą je także do swoich samochodów. Marka SEAT, jako nowoczesna i pełna temperamentu, wydaje się więc pod tym względem idealnym partnerem. Oprócz integracji smartfonów z samochodami, SEAT będzie wdrażał także własne aplikacje – społecznościowe, komunikacyjne czy dające możliwość personalizacji.

„Cieszymy się z dołączenia do Open Automotive Alliance. Poszerzenie funkcjonalności systemów multimedialnych z wykorzystaniem systemu Android w naszych samochodach jest doskonałym przykładem ożywiania technologii” – mówi Dietmar Peters, kierownik działu Electric and Electronic Development marki SEAT.

Działanie aplikacji opartych o system Android zostanie zoptymalizowane na potrzeby kierowców. Będą one w szybki i prosty sposób wyświetlać wszelkie informacje ze smartfona, jednocześnie nie rozpraszając uwagi i pozwalając skupiać się na drodze. To ułatwi współpracę między kierowcą a pojazdem i wniesie nową jakość w prowadzenie pojazdów.

2 Comments

Leave A Comment