Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Toyota Auris Touring Sports – nowe kombi

2 października 2012
Bez kategorii, Nowości Paryż 2012 Toyota

Podczas Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu debiutuje nowa wersja nadwoziowa zupełnie nowej Toyoty Auris – Touring Sports. Nowa Toyota Auris jest pierwszym i kluczowym krokiem Toyoty w ofensywie na europejskim rynku samochodów kompaktowych. Dołączające do oferty wraz z nową generacją Aurisa nadwozie kombi (Touring Sports), będzie stanowiło istotny element planowanego wzrostu udziału kompaktowej Toyoty w klasie.

Toyota Auris Touring Sports

Toyota Auris Touring Sports

Toyota Auris Touring Sports

Toyota Auris Touring Sports

Dziś wersje kombi stanowią 25% całego segmentu C w Europie. W przypadku Polski odsetek ten jest nawet większy, i osiąga 30%. Dlatego wraz z decyzją Toyoty o przywróceniu tego typu nadwozia do swojej oferty, wiążą się plany znacznego wzrostu udziału nowego Aurisa w segmencie aut kompaktowych w Euopie i w Polsce.

Auris Touring Sports będzie pierwszym i jedynym kombi w segmencie C, oferującym możliwość wyboru wersji hybrydowej. Będzie to jednocześnie kolejny hybrydowy model Toyoty, który wkrótce zadebiutuje na rynku. Dzięki przemyślanej konstrukcji systemu, ani wnętrze nowego Aurisa, ani bagażnik w wersji hybrydowej nie będą różniły się pojemnością od modeli z tradycyjnymi silnikami spalinowymi.

Toyota Auris Touring Sports

Toyota Auris Touring Sports

Podobnie jak w wersji hatchback, nadwozie Aurisa Touring Sports otrzymało dynamiczną i wyrazistą linię, uzyskaną dzięki obniżonej wysokości pojazdu, agresywnemu przodowi utrzymanemu w języku stylistycznym Toyoty Keen Look i Under Priority, oraz wydłużonemu i niższemu o 80 mm niż w przypadku nadwozia hatchback tyłowi pojazdu.

Przy tym samym rozstawie osi co wersja hatchback (2 600 mm), nowy Auris Touring Sports jest o 285 mm dłuższy, dając większą pojemność bagażnika.

Toyota / MT

Leave A Comment