Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Skoda rozpoczęła produkcję modelu Rapid

27 sierpnia 2012
Bez kategorii, Nowości Skoda

ŠKODA uruchamia seryjną produkcję nowego kompaktowego pojazdu w Mladá Boleslav, którego światowa premiera odbędzie się pod koniec września podczas Salonu Samochodowego w Paryżu.


Skoda Rapid

Skoda Rapid

Skoda Rapid

Skoda Rapid

„Rozpoczęcie produkcji modelu Rapid to szczególny moment dla marki” – mówi Winfried Vahland, prezes ŠKODY. „Tym samochodem wyznaczamy nowe kryteria w segmencie kompaktowych limuzyn. Co więcej, jest on głównym filarem w naszej strategii wzrostu 2018. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu całego zespołu ŠKODY, nowy model marki, który właśnie zjechał z taśm montażowych, umocni pozycję producenta na międzynarodowych rynkach” – dodaje.

ŠKODA Rapid, po Fabii i Octavii, będzie już trzecim modelem produkowanym w Mladá Boleslav. Obecnie producent rozwija i unowocześnia taśmy montażowe swojego głównego zakładu, w celu przystosowania go do zwiększonej produkcji 1200 pojazdów dziennie (obecnie 800).


Skoda Rapid

Skoda Rapid

Skoda Rapid

Skoda Rapid

„Wprowadzane zmiany, podczas jednoczesnej pracy obydwóch linii montażowych, są bardzo dużym wyzwaniem dla naszego zespołu” – mówi Michael Oeljeklaus, członek Zarządu ŠKODA odpowiedzialny za produkcję i logistykę. „Mimo to, będziemy skutecznie realizować rozbudowę i rozwój naszych mocy produkcyjnych” – podkreśla.

W celu rozpoczęcia produkcji modelu Rapid, ŠKODA wprowadziła zmiany w aż 17 halach produkcyjnych oraz wdrożyła 173 indywidualne projekty w Mladá Boleslav. Zespół produkcyjny otrzymał również nowe stanowiska i narzędzia pracy np. przy budowie kokpitu lub podwozia. Linia montażowa po rozbudowie powiększyła się o prawie jedną trzecią.


Skoda Rapid

Skoda Rapid

Skoda Rapid

Skoda Rapid

Z powodu zbliżającego się rozpoczęcia produkcji nowej odsłony ŠKODY Octavii, przez najbliższe miesiące producent będzie rozbudowywał swój potencjał montażowy oraz logistyczny w Mladá Boleslav. Należy dodać, że w pierwszym półroczu 2012 roku ŠKODA wyprodukowała ok. 530 000 egzemplarzy samochodów na całym świecie.

ŠKODA Rapid jako pierwsze seryjne auto ŠKODY wprowadza całkowicie nowy język wzornictwa marki. Przekonuje dużą ilością miejsca, wyróżniającym się designem, obszernym pakietem bezpieczeństwa i ekonomicznymi silnikami. Ponadto, samochód oczarowuje dzięki typowym dla marki praktycznym rozwiązaniom aranżacji wnętrza, zgodnie z ideą „Simply Clever”.


Skoda Rapid

Skoda Rapid

Skoda Rapid

Jako samochód skierowany głównie do rodzin, jest idealnym uzupełnieniem palety modelowej i wpasowuje się pomiędzy dobrze już znaną Fabię a Octavię.

Począwszy od października 2012 roku, model Rapid będzie sukcesywnie debiutował na kolejnych rynkach europejskich. W 2013 roku wprowadzona zostanie specjalna wersja ŠKODY Rapid z przeznaczeniem na rynek chiński, która tam też będzie produkowana. W 2014 roku w rosyjskim mieście Kaluga uruchomiona zostanie produkcja Rapida, który trafi na lokalny rynek.

Leave A Comment