Audi Q3 jinlong yufeng – wszechstronny SUV

Oryginalność jest w modzie – ta stara, ale nadal respektowana prawda może być często zrozumiana dosyć opacznie. Wyjątkowe jest noszenie pomarańczowej fryzury z opiłkami brokatu, słuchanie ulubionych kawałków muzycznych od tyłu, czy jazda rowerem bez pedałów? Odpowiedź jest kwestią mocno subiektywną, ale wiem co zrobić, żeby być oryginalnym jeśli chodzi o aspekt motoryzacyjny – kupcie zaprezentowane w Pekinie Audi Q3 jinlong yufeng.


Audi Q3 jinlong yufeng

Audi Q3 jinlong yufeng

Audi Q3 jinlong yufeng

Audi Q3 jinlong yufeng

Stylistycznie tytułowe auto wyróżniają żółta barwa nadwozia Liuli Yellow, 20-calowe, aluminiowe obręcze i nowy grill wraz z progami. Jeśli sądzicie, że to kolejny nudny zestaw modyfikacji to jesteście w ogromnym błędzie. Audi postanowiło również zamontować specjalne nakładki oraz bagażnik dachowy wyposażony w LED-owe światełka. Gdyby jakimś cudem to było mało, Niemcy oferują na rzeczonym elemencie deski do kitesurfingu wykonane z CFRP, czyli połączonego włókna węglowego i kompozytu. „Śliweczką” na tak znakomitym cieście jest poszerzony o 40 mm rozstaw kół i wyższe o 30 mm zawieszenie.

Uchylając żółte niczym cytrynka drzwi obejrzymy ze smakiem interesujące wnętrze. Liczne elementy pokryte aluminium, skórą Nappa (m.in. deska rozdzielcza) czy alcantarą (np. podsufitka) to jedynie fragment bogato skonfigurowanej kabiny. Do tego należy jeszcze zaliczyć pedały okraszone gumowymi nakładkami i wyścielającą różne elementy stal nierdzewną. Q3 jinlong yufeng to wszechstronny SUV i nie mówię jedynie o pokaźnych gabarytach czy iście pstrokatym lakierze.


Audi Q3 jinlong yufeng

Audi Q3 jinlong yufeng

Audi Q3 jinlong yufeng

Audi Q3 jinlong yufeng

Bagażnik rzeczonego Audi to spory kufer pokryty charakterystyczną wykładziną używaną zarówno jako ochrona, pokrycie foteli, ale i efektowny parasol. Oprócz tego wyjątkowe Q3 uraczy zapalczywego kinematografa czymś, co Niemcy określają mianem „Audi Cams”. To nic innego jak dwie przenośne kamerki umieszczane w absolutnie dowolnym miejscu, z których obraz dzięki sieci WLAN uzyskujemy na ekranie w aucie. Czyż to nie rewelacyjna idea?


Audi Q3 jinlong yufeng

Audi Q3 jinlong yufeng

Audi Q3 jinlong yufeng

Audi Q3 jinlong yufeng

Pekiński concept jest zaś napędzany 2.5-litrowym, benzynowym motorem TFSI wyposażonym w turbodoładowanie i oddającym przyzwoite 310 KM. Tytułowe Q3 ma wszystko co najlepsze, bowiem jednostkę sparowano z 7-biegowym automatem S-tronic i napędem 4×4, a to oznacza więcej niż dobre, papierowe liczby. 100 km/h uzyskujemy już po 5,5 s (mimo terenowych opon w rozmiarze 255/45), a maksymalny „speed” to doskonale znane 250 km/h.


Audi Q3 jinlong yufeng

Audi Q3 jinlong yufeng

Audi Q3 jinlong yufeng

Audi Q3 jinlong yufeng

Jest ciekawe, odrobinę kontrowersyjne i zdecydowanie przyciągające ludzki wzrok. Ujawnione „chińskie” Q3 to następny gracz z serii „jak podkreślić wyjątkowy rok smoka”. Brakuje tylko wyszywanych zwierząt na fotelach i mało jasnych symboli przypominających ułożone bierki, ale nie martwcie się. Oryginalność tego prototypu akcentują żółte przeszycia, mocny silnik i niecodzienny zestaw kinomana, ale brak jakichkolwiek produkcyjnych odmian tego modelu ratuje całą sytuację. Jeszcze właściciel popadłby w samozachwyt i zaczął umieszczać nakręcone filmiki na popularnym youtubie …

Patryk Rudnicki

Leave A Comment