Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Smart Brabus electric drive i Smart Brabus ebike w Genewie

2 marca 2012
Bez kategorii, Genewa 2012 Nowości Smart

Już od 10 lat we współpracy z BRABUSEM powstają najbardziej energiczne odmiany smarta. Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie dołączą do nich przedstawiciele nowej ery mobilności: sygnowane przez tunera wersje smarta fortwo electric drive oraz smarta ebike'a. Ich dynamiczny charakter nie kończy się na designie.

Smart Brabus electric drive i Smart Brabus ebike w Genewie Smart Brabus electric drive i Smart Brabus ebike w Genewie Smart Brabus electric drive i Smart Brabus ebike w Genewie Smart Brabus electric drive i Smart Brabus ebike w Genewie

– smart BRABUS electic drive to sportowiec z zielonym sercem – mówi dr Annette Winkler, szefowa smarta. – Jazda autem elektrycznym po mieście jeszcze nigdy nie dawała tyle frajdy. A to wszystko przy długości zaledwie 2,69 m. smart BRABUS electric drive pojawi się w salonach w dwunastu krajach pod koniec bieżącego roku. Jego agresywne oblicze, podkreślone przez zestaw ospojlerowania i 16- oraz 17-calowe obręcze, skrywa sportowe zawieszenie BRABUS oraz wzmocniony zespół napędowy.

W Genewie pojawi się również bliska seryjnej produkcji wersja ebike'a, sygnowana przez tunera z Bottrop. Jednoślad może rozpędzić się do prędkości 45 km/h, sprawdzi się więc nie tylko podczas miejskich wycieczek. Produkcyjny model dostępny będzie u dealerów pod koniec 2012 roku.

– Jak wszystkie smarty od BRABUSA, tak i dwa nowe modele powstały w zgodzie z naszą filozofią: więcej stylu, więcej mocy, więcej ekskluzywności – podkreśla Bodo Buschmann, założyciel i szef BRABUSA. – smart BRABUS electric drive to alternatywa dla odmiany napędzanej silnikiem spalinowym, stworzona dla tych, którzy chcą jeździć pojazdem bezemisyjnym bez wyrzeczeń w kategorii dynamiki.

smart BRABUS electric drive

smart BRABUS electric drive udowadnia, że najnowocześniejsi przedstawiciele miejskiej mobilności mogą być dynamiczni i atrakcyjnie opakowani. Silnik elektryczny wykorzystuje technologię zastosowaną w smarcie fortwo electric drive nowej generacji. Generuje moc 60 kW (82 KM) i moment obrotowy 135 Nm – wystarczająco, by wygrać niemal każdy pojedynek spod świateł. Sportowe zawieszenie BRABUS zbliża smarta do asfaltu o 10 mm i zapewnia precyzyjną kontrolę nie tylko przy dozwolonych podczas jazdy po mieście prędkościach. Dynamiczną naturę modelu podkreśla specjalny moduł, generujący agresywny pomruk jednostki napędowej.

Głęboką czerń karoserii przełamuje elektryzująca zieleń tridionu i lusterek. smart BRABUS electric drive otrzymał przydymione klosze lamp, 16- i 17-calowe obręcze BRABUS Monoblock VII (odpowiednio, z przodu i z tyłu) oraz pakiet ospojlerowania BRABUS Xclusive. Intymny klimat w kabinie potęguje skórzana tapicerka, kontrastująca z elementami w kolorze elektryzującej zieleni. Model w standardzie dysponuje elementami BRABUS Xclusive: sportową kierownicą BRABUS z łopatkami do ręcznej zmiany przełożeń, stalowymi nakładkami na pedały i dźwignią hamulca ręcznego oraz prędkościomierzem i obrotomierzem z logo BRABUSA.

smart BRABUS ebike

Także smart BRABUS ebike wyraża typowe dla tunera cechy: więcej stylu, więcej mocy, więcej ekskluzywności. Ramę w kolorze matowej czerni rozświetlają dyskretne, zielone detale: śruby, uchwyty i siedzenie. Przednie koło uzbrojono w czterotłoczkowy zacisk. smart BRABUS ebike otrzymał także opony Sport Contact, zoptymalizowane pod kątem masy korby i pedały oraz obręcze i wspornik siodełka wykonane z włókna węglowego. Motor elektryczny o mocy 500 W – dwukrotnie więcej od stosowanego w „zwykłym” ebike'u – umożliwia osiągnięcie prędkości maksymalnej 45 km/h. Za pośrednictwem manetki kierowca decyduje, ile siły napędowej potrzebuje w danej chwili. Dostępne są cztery tryby jazdy.

Daimler

Leave A Comment