Citroen DS4 Racing Concept w Genewie

2 marca 2012
Bez kategorii, Citroen Genewa 2012 Nowości

Linia DS, której sprzedaż osiągnęła blisko 180 000 egzemplarzy, zapisuje kolejne karty swojej historii, prezentując z okazji Salonu w Genewie prototyp Citroën DS4 Racing Concept. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku DS3 Racing, model DS4 trafił w ręce inżynierów Citroën Racing i stylistów, którzy tchnęli w niego sportowego ducha.

Citroen DS4 Racing Concept w Genewie Citroen DS4 Racing Concept w Genewie Citroen DS4 Racing Concept w Genewie Citroen DS4 Racing Concept w Genewie

Prezentowany po raz pierwszy z okazji Salonu w Genewie prototyp posiada wszystkie atrybuty typowe dla samochodów rajdowych, z nadwoziem obniżonym o 35 mm w stosunku do wersji seryjnej, rozstawami kół poszerzonymi o 55 mm z przodu i o 75 mm z tyłu, oraz takimi elementami jak dyfuzor powietrza, osłona przedniego zderzaka, dolny pas nadwozia i poszerzone błotniki. Opracowany przez ekipę Citroën Racing silnik z turbodoładowaniem o pojemności 1,6 l rozwija moc 256 KM czyli 160 KM/l. Tym spektakularnym osiągom towarzyszy poziom emisji CO2 ograniczony do 155 g/km.

Podwozie i układ jezdny były również przedmiotem specjalnych zabiegów ze strony konstruktorów. Układ hamulcowy posiada z przodu 4-tłoczkowe zaciski i specjalne tarcze o średnicy zwiększonej do 380 mm. Citroën DS4 Racing Concept jest wyposażony w szersze opony 19’’ (235/40).

Prototyp Citroën DS4 Racing Concept wyróżnia się także szarym, matowym lakierem z efektem tekstury, który stanowi premierę w świecie motoryzacji. Powierzchnia o specjalnej fakturze wychwytuje światło, jeszcze bardziej podkreślając kształt sylwetki. Powściągliwy i nowoczesny kolor jest idealnie dobrany do sportowego samochodu. Dodatkowym akcentem stylistycznym sylwetki prototypu jest dach w dwóch odcieniach oraz dwukolorowe obręcze kół o oryginalnym designie.

Leave A Comment