Audi A7 od BB – potrójny sukces?

14 lutego 2012
Bez kategorii, Audi Nowości

Czy można mieć trzy rzeczy za jednym zamachem? Sceptycy przytoczą pewnie za chwilę doskonale znane porzekadło, że co za dużo to niezdrowo i prawdopodobnie będą mieli rację. A gdybyśmy tak faktycznie spróbowali złapać kilka srok za ogon, by mieć choć ten jeden raz w życiu prawdziwą, niczym niezmąconą przyjemność posiadania kilku elementów w tej samej chwili? Naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy tłumią w sobie podobne marzenia, wyszła właśnie firma B&B tworząc wyjątkowe Audi A7.

Audi A7 od BB - potrójny sukces? Audi A7 od BB - potrójny sukces? Audi A7 od BB - potrójny sukces? Audi A7 od BB - potrójny sukces?

Z zewnątrz prezentowany samochód wygląda jak ociekająca bogactwem limuzyna rapera i szczerze powiedziawszy coś w tym jest. Tytułowy „Niemiec” otrzymał srebrny lakier nadwozia, z którym kontrastuje pomalowana na czarno klapa bagażnika, wloty powietrza w przednich nadkolach oraz wyjątkowe aluminiowe obręcze w rozmiarach od 19 do 21 cali. Oprócz zmian stylistycznych tuner proponuje także modyfikację jednostki napędowej, i to trójstopniową!

Na warsztat firma B&B bierze 3-litrowe V6, które standardowo posiada 300 KM, ale na życzenie wymagającego klienta wykwalifikowani inżynierowie mogą ten parametr znacznie poprawić. Wydając 1498 euro w naszym A7 mamy przeprogramowaną elektronikę i nieznacznie zwiększone ciśnienie doładowania. Efekt to 385 KM i 490 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Za kolejne 200 euro otrzymujemy już 402 konie mechaniczne oraz potężne 520 Nm, a sięgając do kieszeni po dodatkowe 3252 euro moc silnika zatrzymuje się na 419 KM i 540 „niutkach” (jest również możliwość przerobienia 3-litrowego diesla, który osiąga 321 KM i 640 Nm). Niektórzy z Was złapali się teraz pewnie za głowę i bynajmniej nie z powodu drzemiącego pod maską powera, a wspomnianych wydatków. Spokojnie – może być tego więcej …

Zasilając konto firmy B&B sumą 398 euro wzbogacimy Audi o nowe sprężyny, za następne 1298 euro staniemy się posiadaczami wyjątkowego modułu, który jest w stanie obniżyć naszą limuzynę nawet o 30 mm, a wykładając na ladę, uwaga – 5995 euro, dostaniemy do tego wspaniałego zestawu 6-tłoczkowe zaciski hamulcowe. W obliczu wszystkich wymienionych zmian nowy układ wydechowy zdaje się być wręcz zabawny, ale nie lekceważmy tej modyfikacji, bowiem dodaje ona kolejne 5 koni do puli obecnych już 419 rączych rumaków.

Czy można mieć zatem trzy rzeczy na raz? Okazuje się, że tak. Tytułowy „Niemiec” ze stajni B&B oddaje w ręce nowego właściciela niesamowity luksus, osiągi na wysokim poziomie, a także wyjątkowy design. Szkoda tylko, że za chęć wyróżnienia się z tłumu trzeba jak zwykle słono zapłacić.

Patryk Rudnicki

Leave A Comment