Dodge Charger Redline z mocą 590 KM

2 stycznia 2012

Dodge przed targami w Detroit podkręca obroty. Marka zaprezentuje najmocniejszą odmianę Chargera – model Redline. Redline to właściwie program tuningowy Moparu, który wydobywa z Chargera R/T wszystko, co najlepsze.

Dodge Charger Redline z mocą 590 KM Dodge Charger Redline z mocą 590 KM Dodge Charger Redline z mocą 590 KM  

Klienci będą mieli do dyspozycji trzy kolejne zestawy, które w różnym stopniu modyfikują konstrukcję od strony stylistycznej i technicznej.

Pierwszy etap to ingerencja w stylistykę. Dodatkowe spojlery i karbonowe wstawki, wraz z aluminiowymi ozdobnikami wnętrza, tworzą wizerunek agresywnego musclecara rodem z lat 70-tych. Samochód z pakietem Moparu wydaje się być bardziej „retro”.

Drugi stopień pozwala podnieść moc poprzez zastosowanie zmodyfikowanego wydechu. Ten sam komponent jest też odpowiedzialny za bardziej agresywny dźwięk. Na przednich amortyzatorach pojawia się klasyczny tuningowy element, jakim jest rozpórka zwiększająca sztywność nadwozia.

Trzeci etap przeróbek oznacza tuning silnika – inżynierom udało się wycisnąć z 426 Hemi V8 całe 590 KM mocy. Imponujące! Chrysler twierdzi, że ta modyfikacja zastrzeżona jest wyłącznie dla samochodów, które będą brały udział w wyścigach i weekendach na torze.

źródło: MT

Leave A Comment