Co przyniesie motoryzacyjny rok 2012?

31 grudnia 2011
Bez kategorii, Publikacje

2011 rok chyli się ku końcowi zostawiając za sobą długi płaszcz wspomnień. To czas pewnych podsumowań, rachunku sumienia i zastanowienia się co zrobić, żeby nadchodzące 12 miesięcy było jeszcze lepsze. Z motoryzacyjnego punktu widzenia to również zamknięty rozdział z natłokiem różnych informacji, ale nie – nie pójdziemy oklepaną ścieżką wspominając wszystkie ważniejsze premiery na rynku oraz salony samochodowe. Wręcz przeciwnie – powiemy, czego możecie się spodziewać od nowego, 2012 roku. Zapraszamy…


Hostessy – one zawsze towarzyszą
targom motoryzacyjnym 🙂

Od dłuższego czasu w mediach i kręgach towarzyskich podkreślany jest fakt końca świata, który ma być głównym punktem tego „nowego okresu” w naszym życiu, ale szczerze mówiąc nauczeni doświadczeniem nie żyjemy specjalnie w obawie, że nagle będziemy musieli pożegnać nasz ukochany samochód i nowoczesną kuchenkę gazową. Skupmy się zatem na temacie czterech kółek, a jest o czym mówić.

Ruch na rynku motoryzacyjnym zaczyna się zaraz po wystrzeleniu fajerwerków w niebo, bo już 7 stycznia. W Indiach, w New Delhi odbędą się mianowicie targi Auto Expo, które są organizowane co dwa lata. Dwa dni później (9 stycznia) wystartuje zapowiadany wielokrotnie w naszych artykułach jeden z najważniejszych salonów czyli targi NAIAS (North American International Auto Show) w Detroit. Będzie to doskonała okazja to zaprezentowania najnowszych premier, concept-carów, a także rozwiązań przyszłości, które być może za jakiś czas odmienią nasze postrzeganie zwykłej dla wielu karoserii wypchanej techniką.


BMW 6 – w 2012 także w wersji M

Pozostając jeszcze w temacie wystaw samochodowych, warto wspomnieć o marcowej imprezie w Genewie, kwietniowej w Lipsku i oczywiście wrześniowej we Frankfurcie, które to z pewnością okażą się na kilka dni prawdziwymi stolicami dla fanów aut z całego świata. Nie będziemy tutaj mówić o wszystkich planowanych salonach na 2012 rok, bo trochę by się tego uzbierało, ale wymienione wyżej pozycje to najważniejsze z nich i będziemy Was na te tematy z pewnością na bieżąco informować.


Subaru XV – na wiosnę w Polsce

Nadchodzące 12 miesięcy to nie tylko zamknięte w ogromnych halach uroczystości, „wypicowane” bryki i atrakcyjne hostessy. Świat może się też spodziewać licznych premier, nowych modeli samochodów oraz nieznanych do tej pory zdobyczy technologicznych. Większość jak to zwykle bywa okaże się zapewne wielką niespodzianką, ale o niektórych z nich wiemy już teraz. W przyszłym roku np. BMW planuje pokazać oficjalnie hardcorową wersję serii 6 sygnowaną literą M, długo zapowiadane Polo WRC będzie wreszcie święcić swoją premierę na poszczególnych OES-ach, a salony samochodowe (nie tylko te w Polsce) powitają zupełnie nowe lub odświeżone wersje znanych już modeli. Warto w tym miejscu wspomnieć m.in. o Renault Lagunie Coupe z pakietem drobnych zmian, Fiacie Punto, Toyocie Avensis czy też nowemu Subaru XV.


Toyota Avensis po lifcie

Trudno tak naprawdę powiedzieć o wszystkich spodziewanych wydarzeniach na przestrzeni kilkunastu lub kilkudziesięciu zdań, ale jednej rzeczy, a właściwie dwóch możecie być pewni – 2012 rok zapowiada się bardzo ciekawie, a o wszystkich zaistniałych na rynku motoryzacyjnym wydarzeniach będziemy na bieżąco informować.

Na koniec chcemy Wam, Drodzy Czytelnicy, złożyć serdeczne życzenia. Dużo przetaczającego się przez cylindry paliwa, radości z jazdy i niezapomnianych wrażeń z tego bardziej biernego oraz oczywiście czynnego obcowania z motoryzacją. Obyście na swojej karcie doświadczenia za kółkiem mieli odnotowanych tyle samo powrotów co wyjazdów, a Wasz samochód cieszył się przyczepnością, stabilnością oraz nieodpartą chęcią do współpracy. Tego i jeszcze wielu innych rzeczy życzy Wam redakcja portalu autowizja.pl. Pamiętajcie, że świat czterech kółek to ciągle zmieniająca się machina, w której postaramy się o jeszcze większą rzetelność i poziom naszych publikowanych artykułów.

źródło: wł

Leave A Comment