Trzy specjalne wersje Veyrona Grand Sport

15 listopada 2011
Bez kategorii, Bugatti Nowości

Noc powoli dobiega końca. Budzicie się i widzicie cztery piękne kobiety leżące u Waszego boku. Myślicie wówczas: „Piękne jest życie obrzydliwie bogatego sułtana”. Jest 8 rano, więc czas zacząć kolejny dzień. Wedle tradycji pierwsze kroki kierujecie do wielkiej sali gdzie zostanie Wam podane sute oraz obfite śniadanie. Po posiłku zaś nadchodzi pora na rutynową przejażdżkę po okolicy. Schodzicie do garażu po wysadzanych złotem schodach i stając w progu przychodzi Wam do głowy pewna myśli: „Na litość boską – mam tylko 5 Veyronów! Najwyższy czas to zmienić…”

Trzy specjalne wersje Veyrona Grand Sport Trzy specjalne wersje Veyrona Grand Sport Trzy specjalne wersje Veyrona Grand Sport Trzy specjalne wersje Veyrona Grand Sport

Zasiadając w swoim gabinecie na wygodnej sofie bierzecie do ręki laptopa ze znaczkiem Lamborghini i zaczynacie przeglądać sieć. 5 minut poszukiwań i wszystko jest jasne – Bugatti ma przecież w ofercie otwarty model Grand Sport, który jest limitowany do 150 sztuk. Na szczęście marka sprzedała dopiero 45 egzemplarzy, więc szybki rachunek w głowie pozwala Wam uzmysłowić, że 105 sztuk jest jeszcze na stanie, ale chwila… Zakładka dalej i kolejna informacja – „Na salon samochodowy w Dubaju koncern przygotował trzy specjalne odmiany Veyrona Grand Sport”. „To coś dla mnie” – stwierdzacie, po czym zagłębiacie się w dalsze szczegóły na temat wymienionych wozów.

Pierwszy z nich oferowany jest w żółtym kolorze nadwozia i z karbonowymi wykończeniami, a zwieńczeniem całego designu są polakierowane na czarno felgi. We wnętrzu użyto analogicznej kolorystyki, więc środek wyściela żółta, skórzana tapicerka wzbogacona o czarne wykończenia (fragment deski rozdzielczej, kierownica z kontrastującą nicią oraz boczki drzwi). Całość wyceniono na 1,58 miliona euro, ale patrząc na tą kwotę Wasza twarz ukazuje jedynie grymas szyderczego uśmieszku. Idziecie dalej…

Trzy specjalne wersje Veyrona Grand Sport Trzy specjalne wersje Veyrona Grand Sport Trzy specjalne wersje Veyrona Grand Sport Trzy specjalne wersje Veyrona Grand Sport

Dwa kolejne Veyrony okazują się jeszcze droższe niż opisany poprzednik, ale cena 1,74 miliona euro również nie robi na Was większego wrażenia. Karoseria jednego z nich została wykonana z niebieskiego karbonu, który uzupełniają wstawki z polerowanego aluminium. Mowa tutaj o specjalnych felgach, grillu oraz części zderzaków.

We wnętrzu zaś Waszym oczom ukazuje się pomarańczowa, skórzana tapicerka, a także wykończenia z wspomnianego przed chwilą niebieskiego karbonu. Do gabinetu wchodzi w tym momencie sługa pytając, czy nie życzycie sobie przypadkiem odprężającego masażu. Zafascynowani oglądanymi zdjęciami szybko przepędzacie mężczyznę, bo przecież jest jeszcze do obejrzenia ostatni samochód.

Trzecie Bugatti stworzono z zielonego karbonu, który wzbogacono o wymienione wyżej polerowane aluminium. Przedział pasażerski z kolei to królestwo dla skórzanej tapicerki w kolorze srebrnym, a także zielonych, karbonowych wykończeń w postaci fragmentu deski rozdzielczej, boczków drzwi oraz kierownicy przeszytej srebrną nicią.

Wasz wybór pada na niebieski egzemplarz i niewzruszeni ekstremalnie wysoką ceną jesteście zadowoleni, że już niedługo pałacowy garaż zostanie uzupełniony o taki rarytas. Przywołując do siebie pięć półnagich pań, poddajecie się kojącemu wszelki stres masażowi i zaczynacie przepiękny sen o wymownym tytule „Bugatti Veyron Grand Sport”.

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment