Mercedes SL Black Bison Edition – drogowy łowca

26 października 2011
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Mercedes SL to wciąż bardzo popularny model niemieckiego producenta, który ma za sobą kawał motoryzacyjnej historii. Obecne wcielenie, czyli piąta generacja tytułowego samochodu, jest z nami już trzy lata i niedługo odejdzie na zasłużoną emeryturę. Spece z Wald International postanowili nieco odświeżyć sylwetkę tego sportowca nadając mu mocno indywidualny charakter. Spójrzmy co z tego wyszło.

Mercedes SL Black Bison Edition - drogowy łowca Mercedes SL Black Bison Edition - drogowy łowca Mercedes SL Black Bison Edition - drogowy łowca Mercedes SL Black Bison Edition - drogowy łowca

Pełna nazwa prezentowanego auta to SL Black Bison Edition. Nazewnictwo dziwne, zwłaszcza ten środkowy wyraz przywodzący na myśl pewne leśne stworzenie, ale jakby się tak dłużej zastanowić marketing w tym przypadku nie kłamie. Po otrzymaniu przeprojektowanych zderzaków z przodu i z tyłu, nowych błotników i progów, Mercedes wygląda jak masywny, gotowy do ataku zwierzak, który za chwilę połknie wszystko co mu się napatoczy pod koła.

Mercedes SL Black Bison Edition - drogowy łowca Mercedes SL Black Bison Edition - drogowy łowca Mercedes SL Black Bison Edition - drogowy łowca Mercedes SL Black Bison Edition - drogowy łowca

Całość uzupełniają 20-calowe, aluminiowe felgi, delikatny spojler na klapie bagażnika oraz charakterystyczne tylne światło z chromowaną obwódką. Pod względem technicznym zaś zmian jest niewiele. Tuner zdecydował się na montaż czterech tłumików z pojazdów serii DTM, a także obniżonego zawieszenia.

Lata płyną, a samochody się starzeją – tego nie unikniemy. Sportowy SL powoli zaczyna odchodzić do lamusa, ale takie wersje jak Black Bison Edition skutecznie nam o nim przypominają. Tytułowy bohater zostanie oficjalnie pokazany podczas targów SEMA, które startują już niedługo, ale zastanówcie się – chcielibyście spotkać takiego nieokrzesanego zwierzaka na drodze?

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment