Aktualności

Opel RAK e Concept

12 września 2011
Bez kategorii, Frankfurt 2011 Nowości Opel

Salon samochodowy we Frankfurcie startuje już w tym tygodniu, a producenci co chwilę prześcigają się w swoich premierach i pokazują coraz to nowsze oraz dziwniejsze pojazdy. Niedawno mieliście okazję przeczytać na naszych łamach o Audi Urban Concepcie i VW Nils, a teraz do tej dwójki dołącza równie nietypowy brat ze stajni Opla.

Opel RAK e Concept Opel RAK e Concept Opel RAK e Concept  

Nazywa się RAK e Concept i jak sama nazwa wskazuje jest to elektryczny, mały wozik. Nie podano dokładnie parametrów jego napędu, ale wiadomo, że prezentowany pojazd rozpędzi się maksymalnie do 120 km/h (ze specjalnym ogranicznikiem do 45 km/h co ma dać możliwość jeżdżenia nim osobom niepełnoletnim). Oprócz tego koncepcyjny Opel przejedzie na jednym ładowaniu baterii maksymalnie 96 km.

Pod względem stylistyki, co tu dużo mówić – tytułowy bohater jest mocno futurystyczny. Przednia część nadwozia ulega z tyłu zwężeniu, przez co RAK przypomina bardziej czterokołowy motocykl bądź wózek golfowy niż samochód.

Producent zapowiada, że niemiecki RAK zrewolucjonizuje ruch miejski. Co Opel ma na myśli – nie wiadomo. Przekonamy się z pewnością na wystawie w Niemczech, ale jeden sukces to auto już ma na swoim koncie – wywróciło do góry nogami pojęcie o prawdziwym czterokołowym samochodzie do miasta.

źródło: wł / Patryk Rudnicki

Leave A Comment