Mercedes klasy B zaprasza do wnętrza

Mercedes ujawnia kolejne informacje na temat nowej Klasy B. Tym razem producent ze Stuttgartu opublikował zdjęcia wnętrza.

Mercedes klasy B zaprasza do wnętrza Mercedes klasy B zaprasza do wnętrza Mercedes klasy B zaprasza do wnętrza Mercedes klasy B zaprasza do wnętrza

Mercedes chwali się, iż nowa Klasa B to najbardziej przestronny model w segmencie. Pod względem przestrzeni na kolana w drugim rzędzie siedzeń (87 mm) deklasuje nawet Klasy E i S!

Mercedes klasy B zaprasza do wnętrza Mercedes klasy B zaprasza do wnętrza Mercedes klasy B zaprasza do wnętrza

Po zajęciu miejsca wewnątrz w oczy rzucają się trzy okrągłe kratki wentylacyjne rodem z modelu SLS AMG oraz trójwymiarowy pas dekoracyjny, biegnący przez całą szerokość kokpitu. Główne miejsce na konsoli środkowej zajmuje kolorowy wyświetlacz, oferowany w dwóch rozmiarach (średnica 147 lub 178 mm). Ekran otacza metalizowana ramka, kontrastująca z fortepianową czernią. Poszczególnymi funkcjami steruje się za pomocą pokrętła, umieszczonego między fotelami.

Sportowy styl miejsca kierowcy podkreśla z kolei trójramienna kierownica ze srebrnym wykończeniem, taka sama jak w modelu CLS. Za nią kryją się klasyczne, analogowe zegary ze wskazówkami w pozycji spoczynku ustawionymi na godzinie 6.

Liczne elementy wnętrza nowej Klasy B były dotychczas spotykane wyłącznie w modelach wyższych klas. Przykład? Deska rozdzielcza obszyta na życzenie skórą Artico. Dodatkowo, trzy warianty wykończenia – Exclusive, Chrome i Sports – pozwalają na personalizację wystroju zależnie od upodobań.

Nowa Klasa B będzie gwiazdą stoiska Mercedes-Benz podczas nadchodzących targów motoryzacyjnych we Frankfurcie (13-25 września br.). Model trafi do europejskich salonów w listopadzie 2011 roku.

źródło: Mercedes / MT

Leave A Comment