Nowy SEAT Leon FR już od 71 730 zł

Za sprawą dynamicznie nakreślonej stylistyki Leona, design sportowego kompaktu SEAT-a wciąż pozostaje świeża i ponadczasowa. Mimo to styliści SEAT-a stale pracują nad udoskonalaniem sportowego designu SEAT-a. Dlatego wraz z nowym rokiem modelowym, czyli od połowy roku 2011, Leon przeszedł kilka interesujących zmian.

Nowy SEAT Leon FR już od 71 730 zł Nowy SEAT Leon FR już od 71 730 zł Nowy SEAT Leon FR już od 71 730 zł Nowy SEAT Leon FR już od 71 730 zł

Przypomnijmy, że w SEAT Leon II-ej generacji pojawił się w sprzedaży na polskim rynku w 2005. Na modyfikacje jego dynamicznej sylwetki przyszło czekać do 2009 roku kiedy to auto poddano ewolucji. Zmiany objęły nie tylko elementy zewnętrzne takie jak zderzaki, światła czy tylną pokrywę ale także wnętrze oraz szereg części niewidocznych gołym okiem. Dzięki tym zabiegom auto zachowało swój nietuzinkowy wygląd do dnia dzisiejszego.

Nowy SEAT Leon FR już od 71 730 zł Nowy SEAT Leon FR już od 71 730 zł Nowy SEAT Leon FR już od 71 730 zł Nowy SEAT Leon FR już od 71 730 zł

Teraz SEAT zdecydował się na kolejną porcję zmian. Zauważymy je w tylnych lampach. Teraz są one wykonane w technologii LED. Motywem przewodnim świateł jest kształt przywodzący na myśl literę „L” zastępując charakterystyczne dla modelu okrągłe wkłady lamp.

Zmiany objęły także system multimedialny. Wszystkie nowe atrybuty zadebiutowały właśnie w dwóch specyfikacjach Leona: FR oraz Cupra R. Dla nich zarezerwowano także 3 nowe lakiery: szary Furia, niebieski Speed oraz żółty Tribu.

Kolejną nowość znajdziemy pod maską SEAT-a. W Leonie FR do służby oddelegowano bowiem nowe jednostki, a wśród nich: 1.4 TSI o mocy maksymalnej 125 KM i 200 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W ofercie pozostaną również dobrze znane i cenione silniki 2.0 TSI (211KM) i 2.0 TDI (170KM). Jednostki te współpracować będą z 6 biegową skrzynią manualną oraz dwu-sprzęgłową automatyczną skrzynia DSG.

SEAT Leon FR w nowym wcieleniu zadebiutował podczas Salonu Samochodowego w Barcelonie. Pojazd jest już dostępny w polskiej sieci sprzedaży marki SEAT.

źródło: Seat

Leave A Comment