Pierwsze spojrzenie na nowe Infiniti JX

Dziennikarze motoryzacyjni wciąż czekają na informacje o nowych modelach poszczególnych producentów, a tych ostatnio nie brakuje. Nie jesteśmy wiec zaskoczeni także pierwszym zdjęciem ujawnionym przez luksusową markę Infiniti, na którym widać fragment nowego, 7-osobowego modelu JX.


Auto koncepcyjne ma zadebiutować podczas sierpniowej imprezy Peeble Beach Concours d’Elegance. Produkcyjna wersja JX pojawi się w listopadzie podczas salonu samochodowego w Los Angeles, a do sprzedaży trafi wiosną 2012.

„Rodziny nie mają obecnie dużego wyboru wśród luksusowych dużych aut. Infiniti JX ma być siedmioosobowym antidotum na crossovery obecnie rządzące na rynku.” – powiedział Ben Poore, vice prezes Infiniti America.

Równocześnie koncern rozpoczął kampanię promującą nowe auto pod hasłem „Power of 7” mającą wzbudzić duże zainteresowanie autem jeszcze przed jego debiutem. Przez siedem kolejnych tygodni, w każdy czwartek na Facebooku pojawi się siedem zdjęć JX-a a najwierniejsi fani Infiniti będą mogli wygrać wyjazd na premierę w Peeble Beach.

Luksusowa marka Nissana pracuje także nad modelem który będzie konkurował z autami w rodzaju Audi A3 czy Lexus CT 200h. Pierwszy koncept oczekiwany jest na jesieni we Frankfurcie.

źródło: wł

Leave A Comment