Nowy Cruze hatchback już w lipcu w polskich salonach

Nowy Cruze hatchback jeszcze w lipcu trafi do salonów sprzedaży w Polsce. Właśnie debiutująca 5-drzwiowa wersja tego najbardziej popularnego samochodu kompaktowego Chevroleta będzie dostępna w Polsce już od 47 690 zł.

Nowy Cruze hatchback już w lipcu w polskich salonach Nowy Cruze hatchback już w lipcu w polskich salonach Nowy Cruze hatchback już w lipcu w polskich salonach

W tej cenie klienci będą mogli zamówić model z silnikiem 1.6 l (124 KM) w wersji wyposażenia LS, która w standardzie zawiera m.in. 6 poduszek powietrznych, system ESC, system audio, elektrycznie sterowane lusterka zewnętrzne oraz zdalnie sterowany zamek centralny. Dopłata do klimatyzacji w wersji LS wynosić będzie 3 800 zł.

Wszystkie modele Cruze w wersji hatchback dostępne będą ze zmienionym na rok modelowy 2012 wnętrzem. Klienci będą mieli do wyboru różne warianty wykończenia i wyposażenia – LS, LT, LT+ i LTZ.

„Wejście na rynek Cruze’a w wersji hatchback oznacza większą obecność Chevroleta w bardzo konkurencyjnym segmencie samochodów kompaktowych. W Polsce aż 72% sprzedaży tego segmentu to modele w wersji hatchback. Dzięki temu znacznie zwiększymy naszą konkurencyjność zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i flotowych” – mówi Andrzej Żelazny, dyrektor generalny Chevrolet Poland i dodaje – „Zwiększenie obecności w tej ostatniej grupie jest kluczowe dla każdej liczącej się marki w Polsce”.

Chevrolet Cruze sedan jest obecnie trzecim z kolei, po miejskich Aveo i Sparku, najczęściej sprzedawanym modelem marki w Polsce. Stanowi on 15% sprzedaży Chevroleta. W pierwszych 6 miesiącach br. Sprzedaż tego modelu wzrosła o 41% w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej.

źródło: Chevrolet / Moto Target

Leave A Comment