Renault Megane RS250 Black Edition od RENM

Za każdym razem gdy australijska firma RENM prezentuje swój nowy projekt możemy być pewni, że warto mu poświęcić więcej uwagi. Podobnie jest tym razem, a bohaterem jest Renault Megane RS250 Black Edition.

Renault Megane RS250 Black Edition od RENM Renault Megane RS250 Black Edition od RENM Renault Megane RS250 Black Edition od RENM

Modyfikacje zastosowane w Megane nadają mu wizerunek auta zbliżonego do wyścigowych bolidów połączony ze znacznie podkręconym silnikiem.

Pierwsze przykuwają wzrok ciemne, tytanowe 19-calowe felgi RENM i obniżone nadwozie. Dzięki temu auto jest o 35 mm bliżej asfaltu niż seryjne Megane RS. Co ważne – zawieszenie ma możliwość regulowania wysokości i sztywności, przez co każdy może je dostosować do swoich upodobań. Nabywca może również spodziewać się sportowych foteli, pasów bezpieczeństwa i kierownicy.

Przechodząc do modyfikacji wpływający na osiągi zwróćmy uwagę na specjalny układ wydechowy ze stali nierdzewnej, intercooler, sportowy filtr powietrza i wzmocnione hamulce Brembo.

Moc silnika została podniesiona do 310 koni mechanicznych, a moment obrotowy wynosi 430 Nm. Udało się to przede wszystkim dzięki zmianie map wtrysku, znacznie większemu i wydajniejszemu intercoolerowi oraz wydechowi z mniejszymi oporami.

Sieć dilerska RENM na szczęście operuje nie tylko na kontynencie australijskim, więc zarówno Europejczycy jak i Amerykanie będą mogli nabyć RS250 Black Edition.

źródło: wł

Leave A Comment