AEC importerem BYD na Polskę

16 czerwca 2011
Bez kategorii, BYD Nowości

Spółka Automotive Europe Corporation została generalnym importerem marki BYD na Polskę. AEC została również wyłącznym przedstawicielem firmy BYD na Litwie, Łotwie i Estonii.

BYD E6
AEC importerem BYD na Polskę AEC importerem BYD na Polskę AEC importerem BYD na Polskę

Firma BYD jest producentem samochodów zarówno z napędem tradycyjnym, hybrydowym jak i elektrycznym. BYD posiada w swojej ofercie samochody różnych klas, począwszy od małych miejskich aut, aż po duże limuzyny i SUV-y.

Koncern BYD produkuje i sprzedaje na chińskim rynku samochody o napędzie alternatywnym wykorzystując własne doświadczenia w produkcji najnowocześniejszych akumulatorów. BYD jest jednym z największych, światowych, dostawców zaawansowanych technologicznie baterii do różnego rodzaju urządzeń elektronicznych, począwszy od telefonów komórkowych poprzez różnego rodzaju osobiste, także przenośne komputery, aż do wielkich baterii przemysłowych.

Współwłaścicielem BYD jest m.in. Warren Buffett, który zainwestował znaczną część swoich środków w tą jedną z najbardziej innowacyjnych firm na świecie.

W Polsce z dniem 1 maja 2011 Prezesem, firmy Automotive Europe Corporation Sp. z o.o. importera marki BYD został Dariusz Wysocki. Pod jego kierownictwem, firma AEC jeszcze w tym roku planuje sprowadzić dwa elektryczne model E6 do Polski w celu przeprowadzenia testów pojazdów na polskich drogach. Samochody będą służyły wyłącznie do testów importera. Dzięki temu, z chwilą wprowadzenia samochodu do sprzedaży, polski Klient otrzyma w pełni sprawdzony w krajowych warunkach pojazd.

Model E6 będzie w pierwszej kolejności kierowany do Klientów instytucjonalnych, takich jak chociażby urzędy samorządowe, czy korporacje taksówkarskie. Model BYD E6 będzie mógł trafić do sprzedaży w Polsce po wcześniejszym uzyskaniu europejskiej homologacji. Według zapewnień BYD ma to nastąpić do końca pierwszej połowy 2012 roku. Wtedy też zostanie podana cena auta.

Wyjątkowość marki BYD polega na jej rozległym i wieloletnim doświadczeniu w produkcji różnego rodzaju sprzętu elektronicznego, a zwłaszcza akumulatorów i baterii, a więc najdroższych podzespołów w przypadku aut elektrycznych. Przykładem zaawansowania technologicznego BYD może być rekordowo duży zasięg samochodów z logo BYD, jak chociażby w przypadku modelu E6, mającego maksymalny zasięg aż 300 km na jednym ładowaniu. Ten wynik stawia go na pierwszym miejscu pod względem zasięgu wśród aut w pełni elektrycznych.

źródło: BYD

Leave A Comment