Audi A9 jako coupe i cabrio już w 2015 ?

Wygląda na to, że rozgorzała walka największych światowych producentów w segmencie dużych, luksusowych 4-osobowych kabrioletów i coupe. Po zapowiedziach Mercedesa dotyczących nowych wersji nadwoziowych S-klasy, oraz po informacjach o dwudrzwiowym Jaguarze XJ przyszedł czas na koncern z Ingolstadt.


Audi zapowiada, że model A9 pojawi się na rynku w 2015 roku. Zielone światło dla produkcji seryjnej zapali się, gdy obecne, bardzo wczesne fazy projektu zakończą się i powstanie ostateczny kształt flagowego modelu Audi. Powstanie on w oparciu o aluminiową konstrukcję A8-ki podobnie jak supersportowa R8-ka.

Nieco zaskakujący jest europejski trend budowania dużych, szybkich i z pewnością paliwożernych aut, podczas gdy nawet Amerykanie ostatnio skupiają się raczej na ekologicznych, hybrydowych projektach. Miejmy jednak nadzieję, że wysokie ceny paliw nie storpedują pomysłów Audi i Mercedesa.

Nowe Audi powinno pojawić się z szeroką gamą turbodoładowanych silników V6 i V8 zarówno w wersjach benzynowych jak też wysokoprężnych.

źródło: wł

Leave A Comment