Ponad 2000 km Skodą Fabią na jednym baku

Nieco ponad 2000 km na jednym tankowaniu, to osiągnięcie austriackiego kierowcy Gerharda Plattnera jadącego Skodą Fabią GreenLine na trasie do Danii i z powrotem. W rezultacie Skoda uzyskała średnie zużycie paliwa na poziomie 2.21 litra na 100 km. Wg producenta auto zużywa średnio 3.4 litra na setkę, więc tak rewelacyjny wynik jest efektem mistrzowskiej jazdy Austriaka.

Ponad 2000 km Skodą Fabią na jednym baku Ponad 2000 km Skodą Fabią na jednym baku Ponad 2000 km Skodą Fabią na jednym baku Ponad 2000 km Skodą Fabią na jednym baku

„Przygotowujemy nasze samochody tak, żeby zużycie paliwa było jak najniższe. Naszym celem jest zaproponowanie klientom nowoczesnej technologii w przystępnych cenach. Nowa generacja modeli GreenLine spełnia te oczekiwania perfekcyjnie. Fabia GreenLine pokazała co może dać połączenie tej technologii z ekonomiczną jazdą.” powiedział członek zarządu koncernu z Mlada Boleslaw, Dr. Eckhard Scholz przy okazji wyczynu oszczędnej Fabii.

Skoda GreenLine, w obliczu wysokich cen paliwa są doskonałym rozwiązaniem dla klientów, których portfele są na to bardzo wrażliwe, a także świadomym wyborem pozwalającym na znaczne zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Ma na to wpływ wiele czynników, o których często się zapomina, jak np. o właściwym ciśnieniu w oponach.

Plattner był już wcześniej angażowany do testów Skody. Podczas jazd Fabią uzyskał średnie zużycie na poziomie 2.7 litra, a emisja CO2 wynosiła 71 g/km.

źródło: wł

Leave A Comment