Lexus GS-F w 2012 roku

Od momentu prezentacji podczas nowojorskiego salonu samochodowego hybrydowego Lexusa LF-Gh wszyscy zadają sobie pytanie czy tak będzie wyglądać nowy Lexus GS, a nawet spodziewają się, że powstanie topowy model GS-F bardzo podobny do konceptu.

Lexus GS-F w 2012 roku Lexus GS-F w 2012 roku Lexus GS-F w 2012 roku Lexus GS-F w 2012 roku

Super-sportowy sedan prawdopodobnie się pojawi, ale niestety nie z najmocniejszym silnikiem 4.8 litra V10 znanym z Lexusa LFA o mocy 552 KM, którego cena prawdopodobnie stanowiłaby więcej niż połowę wartości auta. Najbardziej prawdopodobne jest, że pod maskę trafi znana z IS-F’a 5-litrowa V8-ka o mocy 416 koni mechanicznych, z której być może uda się wycisnąć nieco więcej.

Lexus nigdy nie był ukierunkowany na tworzenie silników o jak najwyższej mocy, a model IS-F jest raczej efektem spełnienia marzeń japońskich inżynierów niż planów rozwoju firmy, ale luksusowy odłam Toyoty z pewnością potrzebuje mocnych silników do najdroższych i wyjątkowych modeli Lexusa.

Z nowym konceptem Lexus próbuje przedefiniować stosowaną od 2001 roku koncepcję L-Finesse. Unikalne lampy w technologii LED i nowe światła dzienne w kształcie litery L decydują a także czarny grill tworzą nowy, bardzo ciekawy design, który chętnie zobaczymy w GS-ie.

źródło: wł

Leave A Comment