Mercedes SLS AMG Roadster w fazie testów

Odkryta wersja Mercedesa SLS Gullwing wchodzi właśnie w fazę testów. Inżynierowie z AMG zajmują się obecnie kwestiami związanymi ze sztywnością nadwozia, dynamiką jazdy oraz towarzyszącym jej hałasem i wibracjami.

Mercedes SLS AMG Roadster w fazie testów Mercedes SLS AMG Roadster w fazie testów Mercedes SLS AMG Roadster w fazie testów Mercedes SLS AMG Roadster w fazie testów

Niemiecki producent potwierdził właśnie, że prace idą zgodnie z planem i SLS AMG Roadster zadebiutuje oficjalnie podczas salonu samochodowego we Frankfurcie we wrześniu 2011 roku.

Mercedes SLS AMG Roadster w fazie testów Mercedes SLS AMG Roadster w fazie testów Mercedes SLS AMG Roadster w fazie testów

Oczywiście w przypadku kabrioletu nie ma mowy o sztywnym dachu i unoszonych do góry drzwiach, stąd dopracowania wymagają przede wszystkim wagi nadwozia.

Nie chodzi tu tylko o kwestię bezpieczeństwa w przypadku kolizji ale także o wpływ elementów nadwozia na prowadzenie auta. Bardzo istotna jest sztywność nadwozia, którą poprawiono przez dodanie specjalnych wzmocnień, przede wszystkim w tunelu środkowym i w słupkach przednich, ale nie tylko. Co ważne, pomimo tych zabiegów masa nadwozia w porównaniu do coupe właściwie się nie zmieniła.

Dach roadstera składa się za siedzeniami w kształt litery Z w czasie 11 sekund po naciśnięciu przycisku. Kierowca może to zrobić do prędkości 50 km/h. Dach oparty na specjalnej stalowo-aluminiowo-magnezowej konstrukcji pozwala na jazdę z maksymalną prędkością 317 km/h.

źródło: wł

Leave A Comment