Wkrótce Subaru Impreza bez STI i WRX

27 kwietnia 2011
Bez kategorii, Nowości Subaru

Według źródeł zbliżonych do Subaru kolejna generacja usportowionych WRX'ów oraz STI nie będzie już nosić nazwy Impreza. Producent postanowił oddzielić usportowione auta od cywilnych wersji.

SUBARU IMPREZA WRX STI
Wkrótce Subaru Impreza bez STI i WRX Wkrótce Subaru Impreza bez STI i WRX Wkrótce Subaru Impreza bez STI i WRX Wkrótce Subaru Impreza bez STI i WRX

Gdy tylko na dobre ruszy produkcja w japońskich fabrykach, nowa Impreza MY2012 będzie produkowana równolegle z poprzednią (trzecią) generacją WRX i STI.

SUBARU IMPREZA WRX
Wkrótce Subaru Impreza bez STI i WRX Wkrótce Subaru Impreza bez STI i WRX Wkrótce Subaru Impreza bez STI i WRX Wkrótce Subaru Impreza bez STI i WRX

Jednym z prawdopodobnych powodów takiego podziału jest fakt, że nowy 2-litrowy bokser przeznaczony do nowej Imprezy nie jest wyposażony w turbosprężarkę i nie wiadomo nic o planach, które miałyby to zmienić. Jednostka została zaprojektowana, żeby sprostać coraz bardziej wyśrubowanym wymaganiom związanych z ekologią i zużyciem paliwa.

Impreza WRX i Impreza WRX STI w naszych testach !

Obecna Impreza WRX STI dysponuje turbodoładowanym 2.5 litrowym silnikiem bokser dysponującym mocą 305 koni mechanicznych. Motor ten będzie montowany w STI do czasu, kiedy Subaru zaproponuje jego następcę. Wiadomo skądinąd, że obecnie Subaru pracuje nad napędem hybrydowym dla Imprezy, stąd na debiut nowego WRX STI przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

źródło: wł

Leave A Comment