Kia Rio w wersji sedan

27 kwietnia 2011
Bez kategorii, Kia Nowości

Północno-amerykański oddział Kii zaprezentował podczas salonu nowojorskiego model Rio w wersji sedan. Będzie on dostępny w trzech odmianach wyposażeniowych – LX, EX i SX, a napęd będzie stanowił 1.6 litrowy silnik benzynowy GDI sprzężony z 6-stopniową skrzynią manualną lub 6-biegowym automatem.

Kia Rio w wersji sedan Kia Rio w wersji sedan Kia Rio w wersji sedan Kia Rio w wersji sedan

Z nowości warto wspomnieć także o ISG, czyli systemie wyłączającym silnik podczas postoju w celu uzyskania oszczędności paliwa. Auto zaczyna pracować ponownie gdy kierowca zdejmie nogę z pedału hamulca.

Kia Rio w wersji sedan Kia Rio w wersji sedan Kia Rio w wersji sedan Kia Rio w wersji sedan

W wersji LX auto wyposażono w klamki i lusterka w kolorze nadwozia i 15-calowe felgi stalowe. W odmianie EX klient może liczyć na centralny zamek i bezkluczykowy system dostępu do auta. W SX znajdą się 17-calowe felgi aluminiowe, lampy przeciwmgielne, LEDowe światła dzienne, podwójna chromowana końcówka wydechu i podgrzewane lusterka zewnętrzne.

W kabinie zamontowano elektryczne szyby, regulowany fotel kierowcy, wielofunkcyjną kierownicę, łączność bezprzewodową Bluetooth, dzieloną tylną kanapę, a w najbogatszej wersji SX także komputer pokładowy, skórzaną kierownicę i tempomat.

Rio może okazać się atrakcyjnym autem i odnieść sukces rynkowy jeśli cena zostanie skalkulowana na odpowiednim poziomie.

źródło: wł

Leave A Comment