Specjalne edycje Bugatti Veyrona w Szanghaju

22 kwietnia 2011
Bez kategorii, Bugatti Nowości

Podczas salonu samochodowego w Szanghaju Bugatti zaprezentowało dwie limitowane edycje specjalne swojego flagowego modelu Veyron.

Specjalne edycje Bugatti Veyrona w Szanghaju Specjalne edycje Bugatti Veyrona w Szanghaju

Wersje specjalne nazwano Bugatti Veyron Super Sport Black Carbon oraz Bugatti Veyron Grand Sport White Matt Blue Carbon. Naszym zdaniem wygląd obu aut zdecydowanie przebił swoją wyjątkowością, elegancją i wyrafinowaniem pierwotnego Veyrona podczas jego premiery.

Specjalne edycje Bugatti Veyrona w Szanghaju Specjalne edycje Bugatti Veyrona w Szanghaju

Przebił go także osiągami. Pod maską Black Carbon Edition znajduje się 8-litrowy silnik W16, który na potrzeby tego modelu generuje 1200 KM i 1500 Nm momentu obrotowego. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 415 km/h.

Wersja White Matt z tego samego silnika uzyskuje 1001 KM i rozpędza się do 407 km/h. Zaznaczmy, że wersja „biała” bazuje na modelu cabrio. Z otwartym dachem prędkość maksymalna wynosi 380 km/h.

Grand Sport White Matt nie koncentruje się zatem na lepszych od standardowego Veyrona osiągach, a raczej na poprawieniu wyglądu, w którym zarówno we wnętrzu jak i na zewnątrz pojawiają się elementy w kolorze niebieskim (m.in. felgi).

źródło: wł

Leave A Comment