Land Rover pracuje nad nowym Defenderem

20 kwietnia 2011
Bez kategorii, Land Rover Nowości

Land Rover rozpoczął prace nad modelem mającym zastąpić obecne wcielenie kultowego Defendera. Wg informacji od globalnego menedżera marki Land Rover Johna Edwardsa następca powinien pojawić się za 3 lata.


Możemy się spodziewać, że właściciel marki, koncern Tata zainwestuje ogromne środki w rozwój nowego Defendera. Nadwozie powinno być dostępne w kilku wersjach, od typowego, znanego obecnie aż po pickupa, a wszystkie zobaczymy już w 2015 roku.

Defender 110 SE TD4 i Defender 110 SW Fire w naszych testach !

Projekt będzie prowadzony w ścisłej kooperacji inżynierów, stylistów i marketingowców. Strategia zakłada, że w wyniku ich współpracy nie tylko powstanie rewelacyjne auto, ale także plany sprzedażowe precyzyjnie wskażą ile i jakich wersji należy wyprodukować. Po sukcesie jakim była sprzedaż 18000 sztuk Defendera w 2010 roku indyjski koncern wiąże z jego następcą ogromne nadzieje i liczy na znaczny wzrost sprzedaży.

Segment SUVów na świecie dzieli się na trzy części – auta luksusowe, rekreacyjne i użytkowe. Rywalem Defendera w klasie aut użytkowych są głównie Toyoty Land Cruiser, które są bestsellerami na rynkach afrykańskich i w Australii. Tam właśnie Land Rover położy największy nacisk i spróbuje odzyskać pozycję lidera.

źródło: wł

Leave A Comment