Hyudai Veloster zaskoczy w Nowym Jorku ?

12 kwietnia 2011
Bez kategorii, Hyundai Nowości

Przyciąga wzrok od pierwszej sekundy zaskakując proporcjonalnym nadwoziem stylizowanym na coupe. Mógłby być godnym rywalem Scirocco 2.0 TSI lub Mini Coopera JCW, gdyby nie silnik 1.6 GDI, który po prostu jest zbyt słaby.

Hyudai Veloster zaskoczy w Nowym Jorku ? Hyudai Veloster zaskoczy w Nowym Jorku ? Hyudai Veloster zaskoczy w Nowym Jorku ? Hyudai Veloster zaskoczy w Nowym Jorku ?

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że Hyundai chce zmienić ten stan rzeczy i podczas zbliżającego się salonu samochodowego w Nowym Jorku zaprezentuje wspomniany model z turbodoładowanym silnikiem, który umożliwi sprawiedliwą rywalizację z dotychczasowymi liderami rynkowymi.

Źródła zbliżone do Hyundaia informują, że silnik 1.6 T-GDI będzie dysponował mocą 208 koni mechanicznych i momentem obrotowym 264 Nm dostępnym w bardzo szerokim zakresie 1600-5000 obrotów na minutę. Przy parametrach zbliżonych do Golfa GTI i jednocześnie dużo niższej masie, Veloster może walczyć o pozycję lidera w niszy rynkowej hot-hatchy. Przyspieszenie do 100 km/h w okolicy 7 sekund i doskonała elastyczność będą jego atutami.

Nowa jednostka pojawi się pod maską Veloster w 2012 roku, a następnie powinna trafić do nowego ix30 oraz nowej generacji Kii cee’d. Więcej szczegółów poznamy już niedługo w Nowym Jorku.

źródło: wł

Leave A Comment