SsangYong Korando włącza elektryczność

9 marca 2011
Bez kategorii, Nowości SsangYong

Obecny w Genewie na targach samochodowych koreański producent SsangYoung ze swym konceptem SUT1, obiecał, że stanie się siłą, z którą należy liczyć się w nadchodzących latach. W tym tygodniu, SsangYong ogłosił plany rozszerzenia działalności w Stanach Zjednoczonych i postawił sobie za cel sprzedaż 120 tysięcy modeli aut na całym świecie w 2011 roku.

SsangYong Korando włącza elektryczność SsangYong Korando włącza elektryczność SsangYong Korando włącza elektryczność SsangYong Korando włącza elektryczność

Pierwsze modele są planowane na najbliższe lata w elektrycznej wersji Korando SUV.

Według doniesień, model będzie napędzany 160-konnym silnikiem elektrycznym, który czerpał będzie swoją siłę z akumulatora litowo-jonowego o mocy 35 kW. Maksymalna prędkość oceniana jest na poziomie 150 km/h.

Mniejsza wersja elektrycznego Korando, dotychczas znanego jako EREV, będzie produkowana również w postaci plug-in hybrid. Samochód będzie wykorzystywać silnik spalinowy połączony z silnikiem elektrycznym, zaopatrzonym w 107 KM. Na jednym ładowaniu auto będzie w stanie przejechać nawet 400 km.

Jak dotąd nie otrzymaliśmy żadnej informacji o tym, kiedy modele zostaną wprowadzone na rynek. Sądząc jednak po pośpiechu i energii, jaką emanują twórcy, nie będzie dla nas zaskakującym, jeśli co najmniej jeden z dwóch aut zobaczymy tuż przed końcem bieżącego roku.

[źródło: wł/size]

Leave A Comment