Aktualności

Tesla Model S – pierwsze modele będą najdroższe

9 marca 2011
Bez kategorii, Nowości Tesla

Drugim elektrycznym pojazdem Tesla Motors jest auto o nazwie Model S, który wejdzie do produkcji na początku 2012 roku. Wówczas ruszy produkcja 5000 egzemplarzy z czego pierwszy tysiąc zostanie wyposażony w najbogatsze, a zarazem najdroższe wersje.

Tesla Model S - pierwsze modele będą najdroższe Tesla Model S - pierwsze modele będą najdroższe Tesla Model S - pierwsze modele będą najdroższe Tesla Model S - pierwsze modele będą najdroższe

Szczegółowe dane techniczne nie są jeszcze dostępne, ale już wiemy, że Model S, do setki przyspieszał będzie w 5,6 sekundy, a prędkość maksymalna zostanie ograniczona elektronicznie do 190 km/h.

Tesla Model S dostępny będzie z bateriami o trzech opcjach zasięgu: 260, 370 i 480 km. Nowa Tesla będzie kosztowała od 49.000 do 60.000 dolarów, w zależności od poziomu wyposażenia. Ponadto auto będzie mogło pochwalić się wieloma innowacyjnymi technologiami, takimi jak 17-calowy ekran dotykowy i łączność bezprzewodowa 3G.

„Tesla Model S jest bezkompromisowy w swej wydajności, efektywności i użyteczności publicznej – to naprawdę jedyny taki samochód „, powiedział główny architekt Tesli, Elon Musk.

źródło: wł

Leave A Comment