Lancia prezentuje wnętrze modelu Thema

15 marca 2011
Bez kategorii, Lancia Nowości

Lancia niedawno pokazała swoje nowe modele będące bliźniaczymi wersjami aut Chryslera. Nową Themę będąca odpowiednikiem Chryslera 300 znaliśmy dotychczas tylko z jednej, pokazanej kilka tygodni temu fotografii . Jednak nie to jest problemem, a fakt, że flagowy model nie powinien być jedynie wierną kopią 300-ki ze zmienionymi znaczkami na masce i klapie bagażnika.

Lancia prezentuje wnętrze modelu Thema Lancia prezentuje wnętrze modelu Thema Lancia prezentuje wnętrze modelu Thema Lancia prezentuje wnętrze modelu Thema

Tymczasem włoski producent ujawnił zestaw zdjęć wnętrza swojego najbardziej reprezentacyjnego sedana. Większość detali jest niemal identyczna jak w bliźniaczym Chryslerze, jednak Włosi zdecydowali się na jaśniejsze odcienie skórzanej tapicerki i drewnianych elementów, które dodają autu europejskiego charakteru. Oba modele dzielą ten sam zestaw wskaźników z niebieskim podświetleniem i analogowym zegarem, jednakże zdjęcia Themy sugerują wyższy poziom wyposażenia.

Thema, która ma trafić do europejskich dealerów w październiku 2011 roku dostępna będzie w dwóch wersjach wyposażenia – Gold i Platinum. Pod maskę trafią trzy silniki – benzynowy V6 o pojemności 3,6 litra i mocy 292 koni mechanicznych, współpracujący z 8-biegowym automatem i dwa 3-litrowe diesle o mocach 190 i 224 koni łączone z 5-biegową skrzynią automatyczną.

Do standardowego wyposażenia Lancii będzie należał między innymi multimedialny system z dotykowym ekranem o przekątnej 8,4 cala, umożliwiający integrację z telefonami komórkowymi, odtwarzaczami MP3, itp.). Poza tym, w bogatszej wersji Platinum znajdziemy ekskluzywną nawigację satelitarną Garmin oferującą serwisy TMC Premium oraz zestaw audio z 9 głośnikami i subwooferem o łącznej mocy ponad 500W. Oczywiście Thema oferuje również dwustrefową automatyczną klimatyzację oraz wiele rozwiązań dbających o bezpieczeństwo, w tym elektroniczny system stabilizacji jazdy ESC połączony z systemem awaryjnego hamowania (Ready Alert Braking) i wspomagającym hamowanie na mokrej nawierzchni (Rain Brake Support).

źródło: wł

Leave A Comment