Audi RS3 Sportback na ulicach Monaco

15 marca 2011
Bez kategorii, Audi Nowości

Podczas niedawnego salonu motoryzacyjnego w Genewie Audi zaprezentowało A3 w wersji sedan, które skupiło na sobie całą uwagę dziennikarzy. Nieco w cieniu znalazł się model RS3, o którym właśnie przypomina nam koncern z Ingolstadt publikując zestaw zdjęć.

Audi RS3 Sportback na ulicach Monaco Audi RS3 Sportback na ulicach Monaco Audi RS3 Sportback na ulicach Monaco Audi RS3 Sportback na ulicach Monaco

Szybki Sportback, który będzie dostępny w salonach już wiosną, wygląda dość niepozornie, nie zdradzając swych możliwości. W porównaniu do popularnych w Monte Carlo superbolidów Lamborghini i Zondy, RS3 wygląda jak auto dla emerytów, ale takim nie jest.

Audi RS3 Sportback na ulicach Monaco Audi RS3 Sportback na ulicach Monaco Audi RS3 Sportback na ulicach Monaco Audi RS3 Sportback na ulicach Monaco

Pod prawą nogą kierowcy drzemie 340 koni mocy oraz moment obrotowy o wartości 450 Nm, które napędzając wszystkie cztery koła (Quattro) pozwalają na przyspieszenie do 100 km/h w czasie 4,6 sekundy. Moc przenoszona jest na koła za pośrednictwem 7-stopniowej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów S-tronic z dwoma trybami automatycznymi i jednym manualnym. Producent zapowiada zużycie paliwa na poziomie 9,1 litra na 100 km i emisję jedynie 212 g CO2 na kilometr. Za sprawne hamowanie odpowiadają wentylowane tarcze o imponującej wielkości (370 mm z przodu, 310 mm z tyłu).

Cennik RS3 w Niemczech przewiduje podstawową wersję dostępną za 49.900 EUR. Jako wyposażenie dodatkowe można zamówić m.in. 19-calowe czarne felgi aluminiowe z czerwonym rantem, sportowe fotele i pakiety stylistyczne , np. czarny lub z matowego aluminium. Trzeba się jednak liczyć z koniecznością bardzo wysokich kosztów takiej personalizacji swojego Audi.

źródło: wł

Leave A Comment