BMW 4 będzie 4-drzwiowym coupe ?

30 marca 2011
Bez kategorii, BMW Nowości

Jak zapewne Państwo już zauważyli rynek 4-drzwiowych samochodów stylizowanych na coupe stał się już czymś więcej niż tylko niszą. Sprzedaż tego typu aut jest kuszącą perspektywą więc wielu producentów próbuje postawić stopę na tej wyspie. Według najnowszych plotek kolejnym z nich będzie BMW z nową serią 4.


Seria 4 będzie się plasować pomiędzy obecnymi 3-ką i 5-ką. Spodziewać się możemy nadwozi coupe, sedan oraz convertible. Stylistyka nadwozia będzie zgodna z Dynamic Design i powinna prezentować dynamiczne linie.

Znając już genezę powstania i umiejscowienie modelu w rodzinie BMW możemy przyjrzeć się nowej czwórce. Jej bezpośrednim rywalem powinno być Audi A5, które już od 2 lat z powodzeniem znajduje kolejnych nabywców. Nowa 4-ka będzie miała także groźnego rywala wewnątrz koncernu z Monachium, choć grającego w nieco wyższej lidze – pamiętajmy, że zapowiedziano także czterodrzwiowe nadwozie dla serii 6. O wyborze pomiędzy nimi z pewnością będzie decydowała zasobność portfela kupujących.

Błądząc wśród kolejnych informacji dotyczących tego modelu wciąż nie możemy jednoznacznie stwierdzić, czy BMW 4 nie jest de facto serią 3 w wydaniu GT.

źródło:wł

Leave A Comment