BMW M3 Tiger Matte Edition – nowa, limitowana edycja

30 marca 2011
Bez kategorii, BMW Nowości

Jeden z naszych ulubionych superszybkich samochodów, BMW M3 ma już 25 lat. Świętując tę rocznicę producent wypuszcza na rynek limitowane wersje tego auta. Jedną z nich była wersja M3 Tiger Edition, oferowana jedynie na rynku chińskim i japońskim. Jak zapewne Państwo się domyślają, bardzo szybko w salonach pojawiły się tabliczki „Sprzedane”. BMW poszło więc za ciosem i zaprezentowało nową serię Matte Edition M3.

BMW M3 Tiger Matte Edition - nowa, limitowana edycja BMW M3 Tiger Matte Edition - nowa, limitowana edycja

Pojazd może wyjechać w kolorze szary mat lub czarny mat i poruszać się na 19-calowych aluminiowych felgach. Poza tym, coupe ozdobiono czarnymi chromowanymi wykończeniami bocznych wlotów powietrza w zderzaku, ten sam zestaw kolorystyczny pojawił się na końcówkach wydechu.

Mówiąc o aucie, które na swej ekskluzywności buduje atrakcyjność dla potencjalnych nabywców (których raczej należałoby nazwać kolekcjonerami) koniecznie musimy zwrócić uwagę na wnętrze. Jest ono ważnym elementem tej strategii, kierowca i pasażerowie muszą czuć aurę samochodu stworzonego w jednym celu – bycia supersportową maszyną. Kabina została wyposażona w elementy z czarnego karbonu, a tapicerka foteli i boczków drzwi otrzymała szwy wykonane czerwoną nicią.

Niestety zmiany nie objęły jednostki napędowej. Nie narzekamy bynajmniej na fabryczny 4-litrowy silnik V8 o mocy 420 KM, ale jak powszechnie wiadomo – w takim aucie im więcej mocy tym lepiej.

źródło: wł

Leave A Comment