Aktualności

Mercedes Vaneo na bazie Renault Kangoo ?

10 lutego 2011
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Mercedes poszukuje sposobów, aby wprowadzić nowe Vaneo, które miałoby korzystać z niektórych technologii, dostarczanych przez partnerów. Raport sugeruje, że Vaneo, który nigdy nie był zbyt udany, może być oparty na platformie Renault Kangoo i może być zasilany przez 2,0-litrowy silnik wysokoprężny, również pochodzący od francuskiego producenta samochodów.

Mercedes Vaneo na bazie Renault Kangoo ? Mercedes Vaneo na bazie Renault Kangoo ? Mercedes Vaneo na bazie Renault Kangoo ? Mercedes Vaneo na bazie Renault Kangoo ?

Fakt, że Mercedes zamierza wykorzystać technologie opracowane przez Renault lub Nissan nie jest czymś nowym. Głosy znających sprawę mówiły o takim projekcie już od połowy 2010 roku. Ponadto uważa się, że Nissan mógłby także pożyczać niektóre silniki Mercedesa dla przyszłych modeli Infiniti.

Mercedes Vaneo na bazie Renault Kangoo ? Mercedes Vaneo na bazie Renault Kangoo ? Mercedes Vaneo na bazie Renault Kangoo ? Mercedes Vaneo na bazie Renault Kangoo ?

Umowa między Daimler, Renault i Nissan została podpisana w kwietniu 2010 r. Według oficjalnych informacji, Renault zgodził się dostarczać dla Daimlera 3 i 4-cylindrowe silniki. Ponadto uważa się, że 4-osobowy Smart i nowe Twingo, używać będą tej samej platformy.

„Daimler i Alians Renault-Nissan łączą wspólne interesy, tworząc podstawę dla obiecującego sukcesu i współpracy, która opiera się na kilku bardzo konkretnych wytycznych. Nasze umiejętności wzajemnie się uzupełniają. „, powiedział Dieter Zetsche, prezes zarządu marki Daimler, ogłaszając z powrotem sojusz.

Zdjęcia przedstawiają Mercedesa Vaneo z 2002 roku.

źródło: wł

Leave A Comment