Saab 9-5 SportCombi – debiut w Genewie

19 stycznia 2011
Bez kategorii, Nowości Saab

Producent marki Saab potwierdził stworzenie wersji kombi na bazie nowego modelu 9-5. Samochód ma zadebiutować na Genewskich targach samochodowych w marcu.

Saab 9-5 SportCombi - debiut w Genewie

Zbudowany na platformie sedana i wzorujący się na wyglądzie Aero X-inspired, SportCombi przychodzi na świat zupełnie odmieniony. Przednie światła dodają powagi i groźnego wyglądu.

Saab 9-5 SportCombi - debiut w Genewie Saab 9-5 SportCombi - debiut w Genewie Saab 9-5 SportCombi - debiut w Genewie Saab 9-5 SportCombi - debiut w Genewie

Pod maską nowej wersji modelu 9-5 kombi da się ukryć te same jednostki, które napędzają wersję sedan: olej napędowy 2.0TiD, hybrydowy 2.0T BioPower i benzyna 1.6T, 2.0T i 2.8T.

Model otrzymał szeroką gamę technologii. Saab 9-5 Sport Combi został wyposażony w silnik z turbosprężarką, napęd na wszystkie koła Saab XWD i zaawansowane systemy, takie jak: aktywne zawieszenie DriveSense, system dostosowujący prędkość pojazdu, adaptacyjne oświetlenie ksenonowe Bi-Xenon oraz trójstrefowa klimatyzacja. Główną atrakcją będzie projektor, który zaprezentuje nam dane samochodu, oraz różne inne informacje na przedniej szybie samochodu.

Saab 9-5 SportCombi - debiut w Genewie Saab 9-5 SportCombi - debiut w Genewie Saab 9-5 SportCombi - debiut w Genewie Saab 9-5 SportCombi - debiut w Genewie

„Wprowadzenie modelu 9-5 SportCombi jest bardzo oczekiwanym, kolejnym krokiem w naszej ofensywie produktowej. Zaprowadzi to Saab'a z powrotem do segmentu samochodów kombi, gdzie mamy kluczową pozycję dzięki naszym poprzednim modelom.”, powiedział Jan Ake Jonsson z Saab Automobile CEO.

Księga zamówień auta ma zostać otwarta jesienią.

źródło: wł

Leave A Comment