Nowy Aston Martin V8 Vantage S

26 stycznia 2011
Bez kategorii, Aston Martin Nowości

Aston Martin ogłosił rozszerzenie rodziny V8 Vantage dodatkiem w postaci nowej wersji S. Nowy model oferuje szereg zmian w stosunku do wersji Vantage.

Nowy Aston Martin V8 Vantage S Nowy Aston Martin V8 Vantage S Nowy Aston Martin V8 Vantage S  

V8 Vantage S napędzany jest jednostką o pojemności 4,7 litra, 424 KM mocy i 490 Nm momentu obrotowego. Silnik współpracuje z nowo opracowaną 7-przełożeniową skrzynią biegów Sportshift II.

W celu zapewnienia Vantage S unikalnego dźwięku, Aston Martin zainstalował nowy tłumik układu wydechowego i zawór przepustowy, tworząc „bardzo charakterystyczny wokal wydechów” – już nie możemy się doczekać, aby go usłyszeć.

Nowe sprężyny i amortyzatory, a także szerszy rozstaw kół tylnych znacząco przyczynia się do zmiany karoserii. Nowy układ dynamicznej kontroli stabilności (DSC) został opracowany specjalnie dla Vantage S. Ponadto nowy moduł hamulcowy, udostępnia funkcję hydraulicznego układu wspomagania hamulców (HBA).

Vantage S pożyczył wygląd od V12. Nowe, 19-calowe obręcze kół „V” są dostępne w wersji standardowej, a 10-ramienne lekkie, kute koła są oferowane jako wyposażenie dodatkowe. Nowy tylny zderzak i progi optycznie poszerzają samochód.

Samochód został wprowadzony na rynek jednocześnie w wersji coupe i cabrio i jest już dostępny na zamówienie za pośrednictwem globalnej sieci dealerskiej firmy Aston Martin.

źródło: wł

Leave A Comment