Skoda wyposażona w ISR

Skoda Auto Polska S.A. oraz Keratronik Sp. z o.o. podpisały umowę dotyczącą wyposażania samochodów marki Skoda w systemy ratunkowe i antykradzieżowe o nazwie „Inteligentny System Ratunkowy ISR2”.


System ten, używając grawitacyjnych czujników przyspieszenia oraz systemu GPS, pozwala na stały nadzór nad sposobem przemieszczania się pojazdu.

Skoda wyposażona w ISR

W przypadku stwierdzenia wypadku lub groźnej kolizji, rozpoczyna się procedura powiadamiania Centrum Monitorowania ISR2. W sytuacji, gdy potrzebna jest pomoc, na miejsce zdarzenia wysyłane są najbliższe jednostki ratunkowe (Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna). Pomoc można również wezwać za pomocą przycisku ISR na konsoli użytkownika.

Ponadto, system pełni funkcję antykradzieżową. Próba holowania, włączenie się fabrycznego alarmu lub odłączenie głównego zasilania – informacje te są natychmiast przekazywane do CM (Centrum Monitoringu), które uruchamia procedurę antykradzieżową i powiadamia Policję.

ISR może również służyć właścicielowi do kontroli jego pojazdu lub pojazdów, co pozwala na ich optymalne wykorzystanie, a także na efektywne planowanie i kontrolę przebytych tras. Zebrane parametry dostępne są zarówno w czasie rzeczywistym, jak i w postaci raportów historycznych.

Za pomocą konsoli urządzenia, użytkownik może dowiedzieć się również o najbliższych punktach użyteczności publicznej.

źródło: Skoda

Leave A Comment