Ekologiczny supercar od Mercedesa

Mercedes zamierza zaprezentować nowy model supersportowego samochodu w oparciu o koncept BIOME.

Ekologiczny supercar od Mercedesa Ekologiczny supercar od Mercedesa Ekologiczny supercar od Mercedesa Ekologiczny supercar od Mercedesa

Wszystko wskazuje na to, że pokazany na targach w Los Angeles koncept Mercedesa o nazwie BIOME ma szansę stać się realnym pojazdem. Brzmi dość niewiarygodnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż styliści z Mercedes-Benz Advanced Design Studio w Carlsbad w Kalifornii, wymyślając futurystycznego BIOME stworzyli koncepcję hodowania samochodu, a nie jego budowy.

No cóż, na pewno do 2015 roku nie będzie można nabyć nasion BIOME i poczekać, aż urośnie nam w ogrodzie drogowy bolid. Istnieje za to duża szansa, iż Mercedes na podstawie konceptu stworzy nowy supersamochód z centralnie umieszczonym, ekologicznym systemem napędowym. Jest to odpowiedź na Vision EfficientDynamics BMW. Obydwa koncepty łączy idea ekologicznego samochodu sportowego.

Hubert Lee, szef projektantów z Carlsbad stwierdził w wywiadzie dla Autocar: „Istnieją takie elementy stylistyczne, które można łatwo rozwinąć i wyprodukować”. Czy to oznacza, że nowy samochód Mercedesa będzie przypominał niezwykły, organiczny koncept BIOME? Czas pokaże.

źródło: MT

Leave A Comment