Renault DeZir – nowa koncepcja

6 lipca 2010
Bez kategorii, Nowości Renault

Nowy samochód koncepcyjny Renault posiada unoszone ku górze drzwi i silnik elektryczny. Czy jego rozwiązania technologiczne i linie posłużą projektantom Renault za wzór w tworzeniu nowych pojazdów?

Renault DeZir - nowa koncepcja Renault DeZir - nowa koncepcja Renault DeZir - nowa koncepcja Renault DeZir - nowa koncepcja

Nazwę nowego konceptu Renault można dekodować w różny sposób. DeZir – czyli desire (z ang. pożądanie). Z kolei samo Zir, według Renault, ma wskazywać na zero, a wartość ta odnosi się do emisji szkodliwych substancji. W ten sposób Renault za sprawą DeZir zapowiada swoje nowe priorytety technologiczne i stylistyczne.

Pod maską znajduje się 150-konny, centralnie położony, elektryczny motor i zestaw baterii oferujących zasięg 160 km. Stylistycznie samochód zachwyca prostymi, miękkimi liniami, które wg. Renault mają wyrażać emocje, uczuciowość i ruch. Pomagają w tym wielkie 21-calowe koła, szeroki wlot powietrza i drzwi otwierane w stylu SLS-a.
DeZir to pierwszy koncept, aktualnego szefa designu Renault, Laurens van den Acka. Samochód zostanie pokazany na najbliższych targach w Paryżu.

źródło: Renault

Leave A Comment