Land Rover z napędem na przód

5 lipca 2010
Bez kategorii, Land Rover Nowości

Land Rover oficjalnie ogłasza wprowadzenie w swoich samochodach napędu na jedną oś oraz technologii hybrydowej


Land Rover ogłosił wprowadzenie opcjonalnego napędu na jedną oś w swoim nowym kompaktowym Range Roverze Evoque. Samochód trafi do sprzedaży w 2011 roku i będzie emitował mniej niż 130 g CO2 na kilometr. Będzie to najlżejszy i najbardziej ekonomiczny Range Rover w historii.

Grupa Jaguar Land Rover przeznaczy ponad 800 mln funtów na rozwój ekologicznych technologii w swoich samochodach, zgodnie z rosnącym zapotrzebowaniem Klientów.
„Land Rover ogłosił, że nowy Range Rover Evoque będzie dostępny w opcji z napędem na jedną oś. To dobra wiadomość dla naszej firmy oraz Klientów. Opcja 2WD jest jednym z kierunków rozwoju naszej oferty. Poszerzając gamę Range Roverów mamy nadzieję usatysfakcjonować jeszcze większą grupę konsumentów. Nadal pozostaniemy producentem najlepszych na świecie samochodów terenowych dla wielbicieli aut 4×4, ale wprowadzamy nową opcję dla tych, którzy preferują napęd na jedną oś” – powiedział Phil Popham, Dyrektor Zarządzający Land Rover.

Dzięki wprowadzeniu napędu 2WD Land Rover będzie mógł rozwijać swoje technologie w kierunku redukcji wagi swoich samochodów oraz wzrostu wydajności układu napędowego. Dodatkowo, wprowadzenie silników hybrydowych pozwoli rozwijać ofertę większych samochodów marki. Pierwszy hybrydowy Diesel będzie dostępny już w 2012 roku, a na drogi wyjedzie w roku 2013.

źródło: Land Rover

Leave A Comment