Gra komputerowa ASX Challenge

Brytyjski oddział firmy Mitsubishi Motors uruchomił ostatnio internetową grę komputerową ASX Challenge Game, która jest elementem wspierającym debiut rynkowy nowego modelu crossover o nazwie ASX.


Pojazd dostępny będzie w salonach sprzedaży w lipcu bieżącego roku. Stworzona przez firmę Double Fusion gra okazała się wielkim sukcesem przyciągając w zaledwie miesiąc od swej premiery (19.04.2010) ponad 50 000 graczy.

Teraz, aby uczcić sukces pierwszego etapu, firma udostępnia dwie pasjonujące mini gry (‘Bagażnikowa łamigłówka’ oraz ‘Podmiejski wyścig’) oraz dwie nowe misje (‘Znajdź kotka’ i ‘Chłopak na posyłki’) uzupełniające grę główną.


Gra wykorzystuje najbardziej zaawansowaną technologię oraz najnowocześniejszy system sztucznej inteligencji do tworzenia symulacji ruchu drogowego, który uwzględnia inne pojazdy, światła drogowe oraz układ ulic o ruchu jednokierunkowym. Aby jeszcze zwiększyć poziom interakcji i wzbudzić ducha rywalizacji wśród znajomych, gracze mogą przy pomocy Facebook Connect promować grę na swoim facebookowym koncie i wysyłać znajomym mailowe zaproszenia do gry.

Nowe misje i mini gry odblokowują nowe funkcje i opcje oraz umożliwiają gromadzenie dodatkowych punktów w całej grze (zdobywanie nagród dotyczy wyłącznie rezydentów Wielkiej Brytanii). Nowością jest również możliwość wizyty w salonie dealerskim firmy Mitsubishi, gdzie gracze mogą zlecić przemalowanie auta.

Bagażnikowa łamigłówka
Aby uzyskać maksymalną liczbę punktów, gracz ma za zadanie w jak najkrótszym czasie załadować do przepastnego bagażnika modelu ASX wszystkie podane w grze przedmioty. Przedmioty te można przenosić i umieszczać w przedziale bagażowym jak elementy układanki, co umożliwia ich najbardziej ergonomiczne rozmieszczenie.

Podmiejski wyścig

W ‘Podmiejskim wyścigu’ gracz otrzymuje przepustkę na cały weekend i wyrusza na bezdroża by ścigać się z przyjaciółmi. Gracze zasiadają za sterami modelu ASX i wciskając gaz do dechy walczą o pierwsze miejsce w trybie klasycznym, arcade i rajdowym. Punkty otrzymuje się tylko za ukończenie wyścigu na jednym z trzech pierwszym miejsc.

Znajdź kotka

Historia rodem z kasowych dreszczowców Hollywood – kanapowy kot Pan Mruczuś ostatni raz widziany był kilka dni wcześniej i od tamtej pory słuch po nim zaginął, a czekają na niego zrozpaczone dzieci. W ostatnim odruchu desperacji tracąca wszelką nadzieję rodzina drukuje plakaty opisujące zgubę. Twoje zadanie? Aby uzyskać dodatkowe punkty, wskakuj do ASX i najszybciej jak potrafisz rozwieś je w różnych punktach miasta.

Chłopak na posyłki

Po dniu wytężonej pracy w biurze, gracz ma za zadanie przed powrotem do domu odebrać zakupy i pizzę. Misja wymaga sprawnego poruszania się po mieście i wypełnienia wszystkich zleceń. W nagrodę otrzymujemy dodatkowe punkty oraz mamy szansę wspiąć się w ogólnej klasyfikacji ASX (zdobywanie nagród dotyczy wyłącznie rezydentów Wielkiej Brytanii).

W grę można grać do końca czerwca udając się bezpośrednio na stronę www.mitsubishi-cars.co.uk/game lub przez nową stronę fanklubową Mitsubishi ASX pod adresem www.Facebook.com/ASXcrossover.

źródło: Mitsubishi

Leave A Comment