Mitsubishi ASX już w polskiej ofercie

16 kwietnia 2010
Bez kategorii, Mitsubishi Nowości

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskich klientów polski oddział firmy Mitsubishi Motors ogłosił ceny i listę wyposażenia najnowszego modelu tej marki – crossover’a Mitsubishi ASX a w salonach dilerskich rozpoczęto przyjmowanie zamówień.

Mitsubishi ASX już w polskiej ofercie Mitsubishi ASX już w polskiej ofercie Mitsubishi ASX już w polskiej ofercie

Najtańszy Mitsubishi ASX będzie kosztował 67 700 zł.

W standardowym wyposażeniu pojazdu znajdą się między innymi system aktywnej kontroli trakcji (TCL) i stalibilizacji pojazdu (ASC), system wspomagający ruszanie pod górę (HSA), układ ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBD), układ wspomagania hamowania, system ostrzegania o nagłym hamowaniu, 7 poduszek bezpieczeństwa wraz z poduszką kolanową kierowcy i klimatyzacja.

W większości wersji (oprócz 1.6 Inform) będzie oferowany z ekologicznym pakietem ClearTec, który w skład którego wchodzą systemy : Automatic Stop&Go, elektrycznego wspomagania układu kierowniczego, kontroli odzysku energii i opony o zmiejszonych oporach toczenia.

Na liście wyposażenia nowego Mitsubishi ASX znajdują się też elementy właściwe dla aut wyższej klasy jak na przykład panoramiczny, szklany dach, zestaw audio najwyższej klasy 710W Rockford Fosgate, wbudowany system nawigacji z dyskiem twardym i 7-calowym wyświetlaczem LCD, system łączności obsługą w technologii Bluetooth oraz portami USB, tylna kamera parkowania czy system ETACS.

Kluczowe zalety nowego crossovera Mitsubishi to wyrazista i dynamiczna sylwetka, pionierskie i innowacyjne, przyjazne środowisku rozwiązania takie, jak niskoemisyjny nowy silnik Diesla, znakomita jakość wykonania i materiałów oraz bardzo bogate wyposażenie.

Nowy Mitsubishi ASX będzie dostępny w 21 wersjach z najnowocześniejszym, opracowanym przez koncern Mitsubishi niskoprężnym silnikiem Diesla o pojemności 1.8 litra i mocy 116 lub 150 KM i nową benzynową jednostką 1.6 litra o mocy 117KM z napędem na jedną (1.8 DID MIVEC i 1.6 MIVEC) lub dwie osie (1.8 DID MIVEC).

Nowy silnik 1.8 DID MIVEC jest pierwszą na świecie jednostką Diesla w pojeździe osobowym w której zastosowano system zmiennych faz rozrządu.

W modelu ASX, zbudowanym na płycie podłogowej Project Global, wykorzystano zoptymalizowaną wersję elektronicznego układu napędu na 4 koła AWC, znanego z modelu Outlander.

Produkcja Mitsubishi ASX rozpoczęła się w japońskiej fabryce w Okazaki kilka dni temu, zatem pierwsze egzemplarze trafią do polskich odbiorców pod koniec czerwca.

„Nowy ASX ma wielką szansę na sukces w naszym kraju, o czym świadczą liczne zapytania ze strony klientów. Na pewno istotny jest fakt, że Mitsubishi cieszy się opinią eksperta w dziedzinie pojazdów typu SUV i crossover.” – uważa Dyrektor Zarządzający polskiego oddziału MMC Arkadiusz Tomala. „ASX reprezentuje najszybciej rosnący segment aut, wyróżniając się ciekawą stylistyką, dobrą jakością, bogatym wyposażeniem a wszystko to w rozsądnej cenie.” – dodaje.

źródło: Mitsubishi

Leave A Comment