Dacia Sandero na Biopaliwo

16 kwietnia 2010
Bez kategorii, Dacia Nowości

Dacia wprowadza na polski Sandero z silnikiem przystosowanym do zasilania biopaliwem. Wersję oznaczoną symbolem Hi-Flex można już zamawiać w salonach w całej Polsce. Sandero Hi-Flex jest oznaczone symbolem Dacia eco2 i stanowi wzmocnienie oferty samochodów ekologicznych Dacii.

Dacia Sandero na Biopaliwo Dacia Sandero na Biopaliwo Dacia Sandero na Biopaliwo Dacia Sandero na Biopaliwo

Sandero Hi-Flex z silnikiem 1.6 E85 o mocy 87 KM jest kolejnym, po Loganie MCV, modelem Dacii, którego silnik został przystosowany do zasilania biopaliwem E85 lub benzyną bezołowiową. Seryjne wyposażenie samochodu bazuje na wersji Ambiance wzbogaconej o manualną klimatyzację oraz boczne poduszki powietrzne z przodu, których zadaniem jest ochrona głowy i klatki piersiowej.

W opcji klienci mają do wyboru:

– reflektory przeciwmgłowe
– radioodtwarzacz CD
– lakier metalizowany
– pakiet Elektryczny: centralny zamek drzwi zdalnie sterowany falami radiowymi oraz elektrycznie podnoszone szyby przednie

Niezawodny i elastyczny silnik 1.6 87 E85 może być zasilany mieszanką klasycznej benzyny pochodzącej z przeróbki ropy naftowej i etanolu pochodzącego z procesów fermentacyjnych roślin – zbóż, ziemniaków, buraków cukrowych lub trzciny cukrowej w ilości do 85%. Silnik ten może być zasilany również tylko klasyczną benzyną bezołowiową. W celu przystosowania silnika 1.6 87 E85 do zasilania biopaliwem, zmodyfikowano konstrukcję gniazd zaworów i wtryskiwaczy oraz zastosowano specjalne oprogramowanie komputera sterującego wtryskiem paliwa.

Cena Sandero Hi-Flex zaczyna się od 37 650 zł brutto. Samochód zadebiutuje na polskim rynku w maju, zamówienia można już dziś składać we wszstkich salonach Dacia w Polsce. Podobnie jak pozostałe modele, Sandero Hi-Flex objęte jest 3-letnią gwarancją (lub do 100 tys. km).

źródło: Dacia

Leave A Comment