Nissan NV200 Vanem Roku magazynu What Van

5 stycznia 2010
Bez kategorii, Nissan Nowości

Przyznanie prestiżowej nagrody Vana Roku 2010 brytyjskiego magazynu What Van? umocniło pozycję uniwersalnego vana Nissan NV200 jako najważniejszej nowości na rynku pojazdów komercyjnych w bieżącym roku.


Przełomowy model Nissana dosłownie zmiótł konkurencję, zwyciężając nie tylko w kategorii lekkich vanów, ale także w ogólnej klasyfikacji plebiscytu Van Roku 2010 What Van?.

Eksperci magazynu What Van? tak podsumowują zwycięstwo NV200: „Nowy Nissan NV200, wydaje się znacznie większy w środku, niż można by sądzić po wymiarach zewnętrznych. Dzięki przemyślanej konstrukcji ta furgonetka o krótkim rozstawie osi dysponuje przestrzenią ładunkową pojazdu spotykaną w znacznie dłuższych pojazdach. To właśnie ta cecha zadecydowała o zwycięstwie modelu w kategoriach Lekki Van i Van Roku 2010”.


Mimo że NV200 jest obecny na europejskim rynku pojazdów komercyjnych od niedawna, już odnosi sukcesy. Bezkonkurencyjny model Nissana to nie tylko Van Roku 2010 What Van?, ale także Międzynarodowy Van Roku 2010 (VOTY) i Van Roku 2010 ITM (tytuł przyznany przez brytyjski Instytut Zarządzania Transportem).

Wystarczy zapoznać się z podstawowymi parametrami technicznymi NV200, aby przekonać się, że jego pozycja w ścisłej czołówce segmentu vanów jest w pełni uzasadniona. Wszystkie odmiany modelu napędza taki sam silnik Diesla o pojemności 1,5 litra. Kubatura przestrzeni ładunkowej NV200 wynosi 4,16m3 i jest większa niż w przypadku któregokolwiek z bezpośrednich rywali na rynku.

Sprzedaż w Polsce rozpocznie się wiosną przyszłego roku.

źródło: Nissan

Leave A Comment